Przez 6 lat fotografował fale, przedstawiając różne nastroje oceanu

Przez 6 lat fotografował fale, przedstawiając różne nastroje oceanu

Przez 6 lat fotografował fale, przedstawiając różne nastroje oceanu
Źródło zdjęć: © © Matt Burgess / [|nstagram](https://www.instagram.com/matt_burgess_photo/)
Marcin Watemborski
08.09.2016 07:44, aktualizacja: 08.09.2016 09:44

Patrzenie się godzinami na rozbijające się morskie fale może być niezwykle kojące. Fotograf Matt Burgess postanowił poświęcić im więcej czasu i zajął się dokumentowaniem kaprysów silnego żywiołu, jakim jest woda.

Australijski fotograf, Matt Burgess, specjalizuje się w fotografowaniu oceanu. Jego ulubionym zajęciem jest dokumentowanie „nastrojów oceanu”. Tym, co najbardziej go pociąga jest widok wody, podkreślanej przez poranne światło oraz zależność między wodą, a promieniami.

Burgess uwielbia ujmować fale podczas ich załamywania się, ponieważ jest to chwila, której nie mogą doświadczyć obserwatorzy z poziomu lądu. Tym samym daje im unikatowa szanse na poznanie siły wody, jako żywiołu oraz możliwość poczucia tego dynamicznego, a jednocześnie uspakajającego momentu.

Każde ze zdjęć Matta faktycznie pozwala poczuć niepowtarzalny moment. Krople rozpraszającej się wody skłaniają odbiorcę do refleksji lub odwrotnie – pozwalają na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie. Przy niektórych dynamicznych ujęciach od razu na myśl przychodzi ten specyficzny dźwięk rozbijających się morskich bałwanów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)