Przezabawne zdjęcia bezdomnych kotów. Ten fotograf wie, gdzie ich szukać
22.11.2022 10:51
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Japoński fotograf Masayuki Oki jest miłośnikiem fotografii ulicznej. Jednak jego zdjęcia są dość niecodzienne. Głównym tematem kadrów Japończyka są bezdomne koty, których jest pełno na ulicach Tokio. Fotograf koncentruje się na tym, by pokazać je od jak najzabawniejszej strony.
Na zdjęciach, które robi Masayuki Oki, koty wyglądają jak postaci z filmów. Są zabawne, radosne, czasem bywają groźne. Jednak zawsze są wdzięcznym tematem do fotografowania, a już na pewno powodem, by uśmiechnąć się od ucha do ucha.
Oki zainteresował się fotografią w 2009 roku przez pracę w branży odzieży damskiej. Na początku korzystał z aparatu jedynie zawodowo, ale z czasem postanowił zacząć robić zdjęcia hobbystycznie. Jako że od najmłodszych lat kocha koty, te stały się jego głównym tematem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kot, który zmienił jego życie nazywał się Busanyan-senpai. Był to grubiutki dachowiec i ulubieniec lokalnej społeczności. Po tym zwierzęciu było widać, że ma wszystko, czego mu potrzeba. Mimo tego, że był bezdomnym kotem, biła od niego pozytywna energia. Masayuki zrobił mu zdjęcie, które było początkiem długoterminowego projektu dokumentowania kotów na ulicach Tokio.
Jednym z miejsc, w których Oki robi najwięcej zdjęć, jest Wyspa Kotów. Jak można się domyślić, to miejsce jest zdominowane przez futrzane czworonogi. Są dosłownie na każdym kroku, więc bohaterów zdjęć nie brakuje. Trzeba jednak pamiętać, że koty są bardzo ruchliwe, a ich ujęcie nie należy do najprostszych zadań.
Po to, by nadążyć za kotami i móc zarejestrować ich sztuczki i specyficzne miny, Oki korzysta z lustrzanki cyfrowej Canon EOS-1D X Mark III oraz obiektywów 24-70 mm f/2.8 i 70-200 mm f/2.8. Rezultatem są przezabawne sceny, złapane w naturalnym środowisku bezdomnych kotów. Materiał, który realizuje Masayuki Oki od lat jest nie tylko doskonałym źródłem dobrego humoru, ale również interesującą społecznie pracą dokumentalną.
Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii