Przezabawny świat skaczących pająków na zdjęciach makro

Przezabawny świat skaczących pająków na zdjęciach makro

Przezabawny świat skaczących pająków na zdjęciach makro
Źródło zdjęć: © © Gaya Rudner Bornshtein / [Instagram](https://www.instagram.com/gaya_naturephotography/)
Marcin Watemborski
06.03.2020 13:16, aktualizacja: 06.03.2020 14:16

Gaya Rudner Bornshtein jest fotografką, która uwielbia fotografię makro i przez swoje zdjęcia chce poprawiać humor innym. Głównymi bohaterami jej zdjęć są małe skaczące pająki, które na dużym przybliżeniu wyglądają po prostu uroczo.

Pewnie, gdy myślicie o zdjęciach makro, to przed waszymi oczami stają wręcz laboratoryjne kadry, pokazujące różne owady. I słusznie, ale nie należy się ich bać ani brzydzić. Niektóre są nie tylko piękne, ale i potrafią wywołać uśmiech na twarzy.

Szczerze mówiąc nie jestem miłośnikiem pająków, ale zdjęcia Gai Rudner Bornshtein sprawiają, że patrzę na nie bardziej przychylnym okiem. Artystka z Izraela zajmuje się amatorsko fotografią natury, dzikiej przyrody oraz makro. Fotografowała już wiele różnych zwierząt, w tym: jaszczurki, owady i pająki. Te ostatnie przypadły jej do gustu najbardziej.

”Pająki skaczące” to właściwie skakuny. Ta rodzina pająków cechuje się charakterystycznym sposobem polowania – zamiast tkać wielkie sieci, wolą skakać na swoje ofiary. W tej rodzinie pająków jest około 5600 gatunków, przynależących do blisko 600 rodzajów. Jest to najliczniejsza rodzina pająków, która skupia aż około 13 proc. wszystkich gatunków. W Polsce występuje 59 z nich i mają przeurocze nazwy, jak: rozciągnik mchuś czy strojniś nadobny.

Skakuny mają dość krępe ciało, ale niektóre z nich mogą naśladować swoim kształtem mrówki czy mchówki. Bardzo charakterystyczną cechą tych pająków są ich oczy, które są umiejscowione na przodzie głowotułowia oraz jego bokach. Przeważnie występują w 3 lub 4 rzędach i umożliwiają pająkowi tym samym obserwowanie całego otoczenia. Przez to, że są to duże, czarne ”węgielki” definiujemy ich wygląd, jako ”słodki” lub ”uroczy”. Co ciekawe – przednie oczy umożliwiają skakunom stereoskopowe widzenie w kolorze.

Gaya przez swoje zdjęcia chce zmienić podejście ludzi do pająków – ci, którzy ich nie lubią, widząc fotografie artystki zaczynają się rozczulać. Więcej zdjęć fotografki znajdziecie na jej Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)