Przyjrzyj się dokładnie. Te zdjęcia mogą nieźle zmylić

Przyjrzyj się dokładnie. Te zdjęcia mogą nieźle zmylić

Przyjrzyj się dokładnie. Te zdjęcia mogą nieźle zmylić
Źródło zdjęć: © © PUTPUT / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BbePJIkBR5_/)
Marcin Watemborski
12.04.2019 12:25, aktualizacja: 14.04.2019 16:13

Kreatywny duet z Kopenhagi, o nazwie PUTPUT, podjął się bardzo interesującego projektu z pogranicza rzeźby i fotografii. W ich projekcie zobaczycie z pozoru przedmioty codziennego użycia. Kiedy się jednak przyjrzycie, możecie się mocno zdziwić!

Praca duńskiego studia PUTPUT jest naprawdę wyjątkowa. W swoich dziełach artyści konfrontują wyobrażenia oraz rzeczywistość, niejednokrotnie wprawiając w zadziwienie odbiorców. Zobaczycie tu okulary z salami, balonowy lub kukurydziany wałek do malowania, kwiatki z rękawic ogrodowych lub kaktusy ze szczotek do mycia naczyń. Wszystko bazuje na absurdzie i skojarzeniach.

Długoterminowy projekt duetu zatytułowany ”Fabricated Flowers” (”Zmyślone kwiaty”) przyniósł im rozgłos nie tylko na Europę, ale i cały świat. Prezentowali tam połączenia roślin i przedmiotów codziennego użytku. Kreatywność i gra domysłem to domenta tej dwójki artystów. Stephan Friedli oraz Ulrik Martin Larsen wiedzą, o co chodzi w tworzeniu abstrakcyjnych przedstawień codzienności.

Niektóre z połączeń przedmiotów są naprawdę dziwne. Ale czy to coś złego? Na pewno dzięki temu odbiorcy zapamiętają twórczość studia na długo. Przyznam szczerze, że nieźle się uśmiałem patrząc na te dzieła. Przyznaje szczerze, że nie raz wprawiły mnie one w osłupienie, bo nie wyobrażałbym sobie czasem tak dosłownych analogii. "Sex taśma" jest chyba najlepszym przykładem.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie PUTPUT oraz na ich Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)