Przyszłość prasy okiem Bonnier R&D - świetna wizualizacja (wideo)

Fot. Bonnier R&D / Flickr
Fot. Bonnier R&D / Flickr
Krzysztof Basel

29.12.2009 15:25, aktual.: 02.08.2022 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia jest mocno związana z mediami, w szczególności prasą. Agencja Bonnier R&D prezentuje wyjątkowo dopracowaną wizualizacje, jak mogą wyglądać magazyny przyszłości. Magazyny pełne zdjęć.

Ten koncept to wizja niedalekiej przyszłości. Przedstawia, jak mogą niebawem wyglądać urządzenia oraz cały system do czytania elektronicznych magazynów. Wizja firmy Bonnier R&D oraz designerów z grupy BERG próbuje uchwycić esencję istoty magazynów - wyśmienicie wyselekcjonowanych fotografii oraz najlepszej jakości tekstów - i przenieść ją na nowy grunt, do nowego elektronicznego świata. Twórcy mówią, że to tylko przyczynek do dyskusji, pewien pomysł, ale wszyscy dobrze wiemy, że już niedługo tak rzeczywiście mogą wyglądać elektroniczne magazyny. Szczególnie, że pod koniec stycznia Apple może zaprezentować swój mityczny Tablet.

Mag+ from Bonnier on Vimeo.

Urządzenie w tej świetnej, dopracowanej wizualizacji przypomina mi nieco właśnie applowski Tablet. Wykorzystano tu wiele pomysłów znanych już z iPhone'a, a później także z większości smartphoneów - Multi-Touch, przewijanie z inercją, dostosowywanie ekranu do pozycji czy nawet wirtualna klawiatura. Twórcy prezentują też, jak ma zachowywać się tekst przy różnych ułożeniach koncepcyjnego urządzenia.

Nas, jako fotografów, interesuje, jak wiele fotografii jest wykorzystywanych w tym projekcie. Taki system dystrybucji magazynów mógłby zdecydowanie polepszyć kondycję nie tylko prasy, ale i agencji fotograficznych, a co za tym idzie i fotografów. Tablet do przeglądania magazynów wydają się też idealnym miejscem dla profesjonalnych filmów z lustrzanek oraz fotokastów, czyli fotoreportażu w nowoczesnej formie.

Źródło: Photocinenews

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)