"Przytuliła" go ogromna ośmiornica. Fotograf stał jak wryty

Tak przyjazna ośmiornica to rzadkość.
Tak przyjazna ośmiornica to rzadkość.
Źródło zdjęć: © YouTube | Andrea Hymphreys
Marcin Watemborski

16.11.2022 12:10

Przygotujcie się, ponieważ zaraz zobaczycie bardzo rzadkie zachowanie ośmiornicy. Te zwierzęta nie mają w zwyczaju zbliżać się do ludzi, a tym bardziej w taki sposób. Przed wami kolejny przykład na to, dlaczego dzika natura jest tak piękna.

Ośmiornice to zwierzęta, które od dawna były podziwiane przez ludzi, a na podstawie ich niecodziennego wyglądu powstało mnóstwo morskich opowieści. Z naukowego punktu widzenia są interesujące i nie do końca zrozumiałe, co sprawia, że eksperci tak chętnie pochylają się nad tymi stworzeniami.

Dwójka kanadyjskich nurków postanowiła przyjrzeć się z bliska podwodnemu życiu. Andrea Hymphreys chciała po prostu pokazać swojemu przyjacielowi piękno oceanu, ale sytuacja okazała się bardziej zaskakująca. Nie spodziewali się jednak, że na ich drodze stanie aż tak duża ośmiornica.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrea wspomina, że miejsce, w którym nurkowała z przyjacielem, jest uważane za naprawdę mroczne i pozbawione życia. Nic bardziej mylnego. Wystarczy mieć ze sobą źródło światła, a mroki zamienią się w kolorową krainę tajemnic. Właśnie tam nurkowie znaleźli wielką ośmiornicę, która po prostu leżała sobie na dnie, co jest niezwykle rzadkie – przeważnie te stworzenia ukrywają się w pobliżu skał.

Po tym, jak para nurków podpłynęła do zwierzęcia, to okazało się niezwykle otwarte. Podpłynęło do przyjaciela Andrei, który nigdy wcześniej nie widział ośmiornicy, zbadało go swoją macką, a później z ostrożnością weszło na kombinezon. Później ośmiornica postanowiła przyjrzeć się masce nurka i jego twarzy. Andrea wspomina, że zwierzę było niezwykle przyjazne i nie chciało rozstawać się z nurkami. Łącznie spędzili na zabawie około 40 minut, po czym odpłynęli.

Patrząc na nagranie, ośmiornica czuła się cały czas komfortowo. Gdy to zwierzę jest zestresowane lub się boi, przybiera szary kolor. Jednak bohaterka filmu jest cały czas pięknie czerwona i nie okazywała żadnych objawów agresji czy strachu. Biorąc pod uwagę to, że przyjaciel Andrei nie miał wcześniejszych doświadczeń z ośmiornicami, to na pewno zostanie mu w pamięci na zawsze.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)