Ptaszki ćwierkają, że Panasonic pokaże aparat z pełną klatką

Ptaszki ćwierkają, że Panasonic pokaże aparat z pełną klatką

Ptaszki ćwierkają, że Panasonic pokaże aparat z pełną klatką
Marcin Watemborski
03.09.2018 10:25, aktualizacja: 03.09.2018 12:25

Firma Panasonic i jej seria aparatów GH to mistrz filmowania w systemie Mikro Cztery Trzecie. Plotki jednak mówią, że już niedługo może się to zmienić, a producent wejdzie na nowy segment rynku – aparaty pełnoklatkowe.

Panasoniki z serii GH były jednymi z pierwszych bezlusterkowców w ogóle. Z czasem zostały one uznane przez filmowców za świetne narzędzie do kręcenia. W ten sposób na rynku pojawił się w końcu Panasonic Lumix GH5s, który w kwestiach filmowania jest nieprześcigniony (na rynku Mikro Cztery Trzecie).

Na stronie 4/3 Rumors pojawiły się doniesienia o tym, że 25 września, dzień przed rozpoczęciem targów Photokina 2018 w Kolonii, możemy zobaczyć pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Są też podejrzenia odnośnie mocowania – zamiast nowych obiektywów, możliwe jest umieszczenie w pełnoklatkowym Panasoniku bagnetu Leica SL.

Jeśli w środku pojawią się możliwości nagrywania, znane z bezlusterkowców z mniejszą matrycą, ten aparat może być naprawdę poważnym graczem na rynku. Nie będzie on na pewno konkurentem aparatów Nikon Z6 ani Nikon Z7. Celowałbym w półkę pokroju długo-oczekiwanego korpusu Sony A7S III, który mamy nadzieję zobaczyć już niedługo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)