Publiczność wybrała najlepsze zdjęcia konkursu Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto one

Publiczność wybrała najlepsze zdjęcia konkursu Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto one
Marcin Watemborski

01.12.2021 13:04, aktual.: 01.12.2021 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurs Wildlife Photographer od the Year jest jednym z ważniejszych współzawodnictw dotyczących fotografii dzikiej przyrody oraz zwierząt. Co roku nie tylko jury wybiera najlepszych fotografów, ale odbywa się też głosowanie na ulubieńców publiczności. Od tych zdjęć nie da się oderwać oczu!

Zwycięzców konkursu Wildlife Photographer of the Year 2021 poznaliśmy w październiku, lecz był to jedynie wybór jurorów. Najnowsza opublikowana selekcja to zasługa publiki, która mogła głosować w internetowym plebiscycie na najlepsze zdjęcia.

Sam konkurs to jedno z najdłużej organizowanych współzawodnictw fotograficznych na świcie. Pierwsza edycja odbyła się w 1965 roku i od tamtego czasu Muzeum Historii Naturalnej w Londynie regularnie organizuje kolejne. W 2021 roku zmagało się ze sobą ponad 50 000 fotografów z 95 krajów.

Obraz

Jury wybrało autorem najlepszego zdjęcia Laurenta Ballest, ale oprócz jego zdjęć na wystawie konkursowej pojawiło się jeszcze 26 dodatkowych kadrów. Te są wyborem publiczności, lecz nie wskazano jeszcze najlepszego zdjęcia roku według internautów. Wyniki całego głosowania poznamy dopiero 9 lutego 2022 roku, natomiast samą ekspozycję można podziwiać aż do 5 czerwca 2022 roku w Londynie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Muzeum Historii Naturalnej.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)