Pułapka fotograficzna ukryta w karmniku rejestruje odwiedzające go ptaki

Pułapka fotograficzna ukryta w karmniku rejestruje odwiedzające go ptaki
Źródło zdjęć: © © Ostdrossel / [Instagram](https://www.instagram.com/ostdrossel/)
Marcin Watemborski

05.03.2021 10:22, aktual.: 05.03.2021 11:22

Żeby zrobić dobre zdjęcia ptakom, trzeba przygotować się na czatowanie w zaroślach z długim obiektywem lub… zrobi pułapkę fotograficzną. Ten drugi sposób jest znacznie prostszy, chociaż wiadomo – efekt będzie inny. Niemniej jednak rzućcie okiem na te zdjęcia. Widać na nich przepiękne okazy różnych ptaków.

Ostdrossel to nazwa konta na Instagramie fotografki, która w pomysłowy sposób postanowiła robić zdęcia ptakom. Stworzyła budkę fotograficzną, będącą połączeniem aparatu i karmnika. Ptaki przylatujące po ziarno zostają uwiecznione na zdjęciach, nie będąc niczego świadomymi.

W środku budki fotograficznej znajduje się obiektyw makro do robienia zbliżeń ptakom, a na jej górze i dole normalne. W połączeniu z aparatem i czujnikiem ruchu, taki zestaw sprawdza się wyjątkowo dobrze. Fotografka może ustawić prędkość zdjęć seryjnych na 10 kl./s, więc końcowe zdjęcie ma z czego wybierać.

Miłośniczka ptaków wspomina, że w ciepły dzień, gdy zwierzęta są bardzo aktywne, jej aparat może zarejestrować nawet do 7000 zdjęć, więc materiału do publikacji ma pod dostatkiem. Wieczory przeważnie spędza na przeglądaniu fotografii i wybieraniu tych, które opublikuje.

Wśród fotograficznych zdobyczy Ostrdrossel jest wiele rzadkich gatunków, które odwiedziły ją tylko raz. Jej pułapka fotograficzna w różnych wersjach działa od 2012 roku. Z czasem jakość zdjęć się poprawiła, jak również samo wykonanie ptasiej budki fotograficznej.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)