QNAP TS-251A i TS-451A - nowe NASy dedykowane fotografom

QNAP TS‑251A i TS‑451A - nowe NASy dedykowane fotografom

QNAP TS-451A
QNAP TS-451A
Krzysztof Basel
18.08.2016 09:49, aktualizacja: 26.07.2022 18:54

Firma QNAP Systems wprowadziła na rynek nowe serwery NAS dedykowane fotografom – dwuzatokowy model TS-251A oraz czterozatokowy TS-451A. Oba mają port USB QuickAccess, który umożliwia bezpośrednie podłączenie do komputera.

Oba urządzenia zostały wyposażone w port USB QuickAccess, który umożliwia podłączenie ich bezpośrednio do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0. To sprawia, że użytkownik ma wygodny i szybki dostęp do plików zapisanych na dyskach NAS-a (z maksymalną prędkością 100 MB/s), bez konieczności dostępu do Internetu. W połączeniu z funkcjami NAS i iSCSI SAN, zapewnia to użytkownikowi rozwinięte rozwiązanie storage – do backupu danych, synchronizacji i zdalnego dostępu. Jak wspomniałem, QNAP TS-251A i TS-451A to urządzenia dedykowane fotografom. Ich mocnymi punktami są dwa porty Gigabit LAN umożliwiające osiągnięcie transferu na poziomi 211 MB/s, a także odtwarzanie i transkodowanie wideo 4K, Do tego mamy zestaw aplikacji multimedialnych.

QNAP TS-251A
QNAP TS-251A

W urządzeniach z serii TS-x51A zastosowano dwurdzeniowe procesory Intel Celeron 1.6GHz (do 2.48 GHz w trybie burst), wykonane w 14-nm procesie produkcyjnym i cechujące się niskim TDP (6 watów), a także 2GB/4GB dwukanałowej pamięci DDR3L-1600 RAM (z opcją rozbudowy do 8GB). Nowości mają również dwa porty Gigabit Ethernet i obsługują wspierane sprzętowo szyfrowanie AES-NI. Producent podaje, że pozwala to na osiągnięcie transferów na poziomie 205.14 MB/s, przy jednoczesnym pełnym szyfrowaniu woluminu AES-NI.

„Seria TS-x51A jest połączeniem innowacyjnych rozwiązań sprzętowych oraz programowych. VJBOD (Virtual JBOD) pozwala na rozszerzenie pojemności nowych NAS-ów o niewykorzystane zasoby dyskowe innych NAS-ów firmy QNAP (możliwe jest również podłączenie do urządzeń klasycznych obudów rozszerzających - UX-800P oraz UX-500P). Linux Station pozwala użytkownikom TS-x51A na uruchomienie systemu operacyjnego Ubuntu® i korzystanie z bogatego archiwum aplikacji, a także tworzenie rozwiązań IoT (Internet Rzeczy) i bezpiecznej prywatnej chmury łączącej cechy rozwiązania storage oraz IoT".

Modele z serii TS-x51A wykorzystują system operacyjny QTS 4.2.2, wyposażony w zestaw narzędzi do pracy i rozrywki. Hybrid Backup Sync łączy w jednej aplikacji zadania związane z backupem, odtwarzaniem i synchronizacją danych, ułatwiając w ten sposób tworzenie backupu i ochronę danych. QTS Storage Manager jest dostępnym z poziomu web narzędziem do wykonywania i przywracania migawek (do 1,024 migawek na wolumen/LUN). Qsirch to z kolei pełnotekstowa wyszukiwarka, umożliwiająca błyskawicznie przeszukiwanie zasobów NAS-a i znalezienie dowolnych plików (aplikacja obsługuje m.in. pliki .eml).

QNAP TS-451A
QNAP TS-451A

Dzięki Virtualization Station użytkownicy mogą uruchamiać na TS-x51A maszyny wirtualne z systemami Windows, Linux, UNIX oraz Android, zaś Container Station integruje “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC i Docker, a także oferuje QIoT Containers, umożliwiające użytkownikom szybkie tworzenie aplikacji IoT i wykorzystanie NAS-a QNAP jako prywatną platformę IoT.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta: www.qnap.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)