QNAP TVS-882ST3 - NAS z możliwością łatwego przesyłania filmów 4K na żywo

QNAP TVS‑882ST3 - NAS z możliwością łatwego przesyłania filmów 4K na żywo

QNAP TVS-882ST3
QNAP TVS-882ST3
Marcin Falana
30.05.2017 10:42, aktualizacja: 30.05.2017 23:02

QNAP zaprezentował nowy, szybki NAS z rozbudowaną funkcjonalnością dla fotografów i twórców wideo. W komplecie jest platforma DJ2 Live, która pozwala na transmitowanie na żywo dźwięku oraz obrazu w rozdzielczości 4K.

NAS, czyli Network Attached Storage, to energooszczędny komputer z dodatkową przestrzenią dyskową, który może być nie tylko naszym prywatnym centrum zarządzania plikami, ale obecnie oferuje znacznie więcej, jak chociażby możliwość przesyłania filmów, nawet w 4K.

Obraz

QNAP wprowadził do swojej oferty nowy NAS – TVS-882ST3, czyli ośmiozatokowy NAS, obsługujący dyski 2,5” i złącze Thunderbolt 3. W urządzeniu zastosowano energooszczędne, czterordzeniowe procesory Intel 14nm Core i7/i5 szóstej generacji, dwa porty Thunderbolt 3, dwa porty sieciowe 10GbE 10GBASE-T, złącza USB 3.1 10Gbps Type-C/Type-A oraz wyjście HDMI 4K – wszystko to czyni nowy model nowatorskim rozwiązaniem Thunderbolt/NAS/iSCSI SAN.

Dodajmy, że firma zaprezentowała również platformę DJ2 Live - dostępne wyłącznie dla QNAP rozwiązanie do przesyłania na żywo audio/wideo. Działa ono w oparciu o prywatną chmurę, obsługuje format 4K i pozwala na zapisywanie wszystkich materiałów wideo na prywatnym, bezpiecznym i pojemnym QNAP NAS. Rozwiązanie to oferuje również integrację wideo i bogaty zestaw narzędzi i efektów produkcyjnych z XSplit, a także transmisję do zewnętrznych usług wideo, takich jak np. YouTube oraz Facebook.

QNAP TVS-882ST3 to kompaktowy NAS, pozwalający na znaczne usprawnienie współpracy pomiędzy użytkownikami korzystającymi z komputerów Mac i Windows wyposażonych w Thunderbolt 3. Jest on również idealną platformą do konfiguracji all-flash – dla użytkowników wymagających najwyższej wydajności.

Działający pod kontrolą 64-bitowego systemu operacyjnego QTS 4.3 model TVS-882ST3 obsługuje innowacyjny adapter Thunderbolt-to-Ethernet (T2E), który pozwala urządzeniom z interfejsem Thunderbolt korzystać z zasobów szybkich sieci 10GbE (poprzez połączenie Thunderbolt z NAS-em). To innowacyjne rozwiązanie jest elastyczną i atrakcyjną kosztowo metodą przesyłania danych dla urządzeń, które nie są wyposażone w port Ethernet. QNAP TVS-882ST3 świetnie sprawdzi się również jako uzupełnienie MacBooka Pro z portem Thunderbolt 3, zapewniając idealne połączenie z obsługującą protokół SMB aplikacją Final Cut Pro X 10.3, a także komputera z Windows PC.

Obraz

Nowość QNAP jest jednak czymś więcej, niż wysoko wydajnym rozwiązaniem do przechowywania danych – urządzenie oferuje również wiele dodatkowych funkcji. Może ono być np. bezpiecznym centrum plików z rozbudowanymi funkcjami kontroli przywilejów – idealnym do międzyplatformowego udostępniania lub synchronizacji oraz backupu czy odtwarzania danych. Technologia QvPC pozwala na użycie urządzenia jako typowego komputera PC (po podłączeniu do niego klawiatury, myszy i ekranu HDMI), zaś Linux Station – na korzystanie z Ubuntu.

Aplikacja Virtualization Station pozwala na hostowanie na NAS-ie wielu maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, UNIX oraz Android, zaś Container Station umożliwia uruchamianie praktycznie nielimitowanej liczby kontenerowych aplikacji LXC i Docker® oraz tworzenie rozwiązań dla Internetu Rzeczy (IoT). Qfiling oraz Qsirch to z kolei aplikacje optymalizujące zarządzanie danymi – poprzez automatyczne organizowanie i błyskawiczne wyszukiwanie plików. QNAP TVS-882ST3 umożliwia również łatwe rozszerzanie przestrzeni dyskowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)