Quadralite Reporter 200 TTL - studio fotograficzne w lampie reporterskiej

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL
Marcin Falana

12.10.2017 14:27, aktual.: 26.07.2022 18:18

Quadralite Reporter 200 TTL to połączenie najlepszych cech lampy reporterskiej i studyjnej. W niedużym opakowaniu Reporter 200 TTL kryje dużą moc, tryb TTL oraz HSS i pozwala na 500 błysków z pełną mocą.

Quadralite Reporter 200 TTL to mocna (200 Ws), kompaktowa lampa błyskowa zasilana z akumulatora, która jest wyposażona w odbiornik radiowy systemu Quadralite Navigator X. Lampa zapewnia wysoką jakość światła znaną do tej pory z typowych lamp studyjnych, pozwala również na wykorzystywanie szeregu modyfkatorów światła Quadralite Reporter takich jako softbox, beautydish, parasolki itd. Reporter 200 TTL jest czterokrotnie mocniejszy niż standardowe lampy reporterskie znanych marek, a jednocześnie nie odbiega od nich rozmiarami ani ciężarem. Lampa pozwala na precyzyjną regulację energii błysku w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/128).

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Reporter 200 TTL jest zgodny z systemami automatycznego pomiaru światła błyskowego TTL stosowanego w lustrzankach i bezlusterkowcach takich marek jak: Canon, Nikon, Sony, Fujiflm, Olympus i Panasonic. Oczywiście wymagane jest zastosowanie dedykowanego nadajnika Navigator X. Lampa komunikując się z aparatem sama dobiera odpowiednią energię błysku, aby zapewnić poprawnie naświetlone zdjęcie.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Ponadto Reporter 200 TTL jest wyposażony w funkcję High SpeeddSync (HSS), która umożliwia wykorzystanie oświetlenia błyskowego także przy bardzo krótkich czasach ekspozycji (do 1/8000 s). HSS działa zarówno w trybie automatycznym TTL i manualnym.

Obraz

Lampa jest nie tylko kompaktowa i wydajna, ale daje dostęp do wielu nasadek i modyfkatorów światła. Nowatorski w tej klasie sprzętu system wymiennych głowic pozwala wybierać pomiędzy dwoma opcjami: standardowym palnikiem wyposażonym w soczewkę fresnela lub głowicą z palnikiem wymiennym typu baredbulb (obie wersje dostarczane są w zestawie). Druga opcja pozwala na wykorzystanie bagnetu systemu Reporter, który pozwala szybko zamontować akcesoria modelujące światło, a także umożliwia łatwą wymianę palnika. Poza tym, opcjonalnie możemy się wyposażyć w panel LED do filmowania.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Dwie lampy Reporter 200 TTL mogą być sprzężone w jednostkę o łącznej mocy 400 Ws za pomocą dodatkowej głowicy Reporter 200 Twin Head Sdholder. Quadralite Reporter 200 TTL zasilany jest z niewielkiego, ale bardzo wydajnego akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2900 mAh, który po pełnym naładowaniu trwającym około 3 godziny pozwala wykonać do 500 błysków z pełną mocą. Lampa dostarczana jest w poręcznym futerale, wraz z dwiema głowicami, mocowaniem statywowym, ładowarką i akumulatorem.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Reporter 200 TTL to wydatek 1345 zł, więcej informacji znajdziecie na stronie quadralite.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)