Quadralite Reporter 200 TTL - studio fotograficzne w lampie reporterskiej

Quadralite Reporter 200 TTL - studio fotograficzne w lampie reporterskiej
12.10.2017 14:27
Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL
Marcin Falana
Marcin Falana

Quadralite Reporter 200 TTL to połączenie najlepszych cech lampy reporterskiej i studyjnej. W niedużym opakowaniu Reporter 200 TTL kryje dużą moc, tryb TTL oraz HSS i pozwala na 500 błysków z pełną mocą.

Quadralite Reporter 200 TTL to mocna (200 Ws), kompaktowa lampa błyskowa zasilana z akumulatora, która jest wyposażona w odbiornik radiowy systemu Quadralite Navigator X. Lampa zapewnia wysoką jakość światła znaną do tej pory z typowych lamp studyjnych, pozwala również na wykorzystywanie szeregu modyfkatorów światła Quadralite Reporter takich jako softbox, beautydish, parasolki itd. Reporter 200 TTL jest czterokrotnie mocniejszy niż standardowe lampy reporterskie znanych marek, a jednocześnie nie odbiega od nich rozmiarami ani ciężarem. Lampa pozwala na precyzyjną regulację energii błysku w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/128).

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Reporter 200 TTL jest zgodny z systemami automatycznego pomiaru światła błyskowego TTL stosowanego w lustrzankach i bezlusterkowcach takich marek jak: Canon, Nikon, Sony, Fujiflm, Olympus i Panasonic. Oczywiście wymagane jest zastosowanie dedykowanego nadajnika Navigator X. Lampa komunikując się z aparatem sama dobiera odpowiednią energię błysku, aby zapewnić poprawnie naświetlone zdjęcie.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Ponadto Reporter 200 TTL jest wyposażony w funkcję High SpeeddSync (HSS), która umożliwia wykorzystanie oświetlenia błyskowego także przy bardzo krótkich czasach ekspozycji (do 1/8000 s). HSS działa zarówno w trybie automatycznym TTL i manualnym.

417853838218246802

Lampa jest nie tylko kompaktowa i wydajna, ale daje dostęp do wielu nasadek i modyfkatorów światła. Nowatorski w tej klasie sprzętu system wymiennych głowic pozwala wybierać pomiędzy dwoma opcjami: standardowym palnikiem wyposażonym w soczewkę fresnela lub głowicą z palnikiem wymiennym typu baredbulb (obie wersje dostarczane są w zestawie). Druga opcja pozwala na wykorzystanie bagnetu systemu Reporter, który pozwala szybko zamontować akcesoria modelujące światło, a także umożliwia łatwą wymianę palnika. Poza tym, opcjonalnie możemy się wyposażyć w panel LED do filmowania.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Dwie lampy Reporter 200 TTL mogą być sprzężone w jednostkę o łącznej mocy 400 Ws za pomocą dodatkowej głowicy Reporter 200 Twin Head Sdholder. Quadralite Reporter 200 TTL zasilany jest z niewielkiego, ale bardzo wydajnego akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2900 mAh, który po pełnym naładowaniu trwającym około 3 godziny pozwala wykonać do 500 błysków z pełną mocą. Lampa dostarczana jest w poręcznym futerale, wraz z dwiema głowicami, mocowaniem statywowym, ładowarką i akumulatorem.

Quadralite Reporter 200 TTL
Quadralite Reporter 200 TTL

Reporter 200 TTL to wydatek 1345 zł, więcej informacji znajdziecie na stronie quadralite.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)