Quo Vadis Agencjo Magnum?

Quo Vadis Agencjo Magnum?

Quo Vadis Agencjo Magnum?
Kepifil
12.07.2008 15:16, aktualizacja: 02.08.2022 11:10

Do Agencji Magnum dołączyło troje nowych fotografów a następnych dwóch zostało nominowanych na kandydatów. Agencja Magnum to sześćdziesięciu fotoreporterów, którzy wspólnie podejmują decyzję co do kierunku, w którym będzie podążać grupa.

Proces rekrutacji nowych członków do agencji to co najmniej cztery lata. Na samym początku fotografowie są nominowani jako kandydaci na członków, by później poddać się głosowaniu fotografów agencji i zostać jej pełnoprawnym członkiem.

W tym roku status członka agencji otrzymali: Antoine d?Agata, Jonas Benediksen i Alec Soth, ich prace możecie obejrzeć na stronie: www.magnumphotos.com/photographers

Natomiast status nominowanych (po przejrzeniu 200 zgłoszonych portfolio) otrzymali: Amerykanin holenderskiego pochodzenia, dwudziesto-siedmio letni, Peter Van Agtmael (www.petervanagtmael.com) oraz dwudziesto-ośmioletnia Brytyjka Olivia Arthur (www.oliviaarthur.com).

Jak pisałem we wstępie, fotografowie wspólnie decydują o przyszłości grupy. W związku z tym proces rekrutacji przez wielu obserwatorów odczytywany jest (dokładniej zgromadzonych w ich portfolio zdjęć) jako jeden z wyznaczników kierunku fotografii, który w przyszłości będzie reprezentować grupa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)