Rafał Maleszyk i jego „plastikowe krajobrazy" Hawajów

Rafał Maleszyk i jego „plastikowe krajobrazy" Hawajów

„Cykl „Plastic Landscapes" jest metaforą braku szacunku jaki ludzie okazują naturze. Plastik jest używany niemal wszędzie. Czy tak będzie wyglądać przyszłość krajobrazów? Plastik będzie "rosnąć"
„Cykl „Plastic Landscapes" jest metaforą braku szacunku jaki ludzie okazują naturze. Plastik jest używany niemal wszędzie. Czy tak będzie wyglądać przyszłość krajobrazów? Plastik będzie "rosnąć"
Źródło zdjęć: © © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Krzysztof Basel
14.08.2015 13:21, aktualizacja: 14.08.2015 15:21

Cykl „Plastic Landscapes" („Plastikowe krajobrazy") Rafała Maleszyka to interesujące podejście do fotografii krajobrazowej. Autor wykorzystał plastikowe folie w naturalnym otoczeniu Hawajów. Sztuczne elementy w najróżniejszy, często nieprzewidywalny sposób

na drzewach?" - pyta Rafał Maleszyk.

Zdjęcia powstały na wyspie Oahu na Hawajach oraz w Dolinie Śmierci (obszar bezodpływowej depresji na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia).
Zdjęcia powstały na wyspie Oahu na Hawajach oraz w Dolinie Śmierci (obszar bezodpływowej depresji na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia).© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
„Przemierzyłem 2000 mil i fotografowałem przez 12 dni. Wszystkie plastikowe elementy wykorzystane do zdjęć zostały wykonane w całości przeze mnie bez pomocy asystenta" - napisał w e-mailu do redakcji Rafał Maleszyk. Autor zdjęć zdradził też, że wszystkie fotografie w tym cyklu zostały wykonane aparatem średnioformatowym Hasselblad H5D o rozdzielczości 60 megapixeli. Dzięki temu późniejsze odbitki gwarantowały ponadprzeciętną jakość oraz świetne oddanie detali.
„Przemierzyłem 2000 mil i fotografowałem przez 12 dni. Wszystkie plastikowe elementy wykorzystane do zdjęć zostały wykonane w całości przeze mnie bez pomocy asystenta" - napisał w e-mailu do redakcji Rafał Maleszyk. Autor zdjęć zdradził też, że wszystkie fotografie w tym cyklu zostały wykonane aparatem średnioformatowym Hasselblad H5D o rozdzielczości 60 megapixeli. Dzięki temu późniejsze odbitki gwarantowały ponadprzeciętną jakość oraz świetne oddanie detali.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Cykl „Plastic Landscapes" został zauważony i doceniony przez jury konkursu Hasselblad Masters 2014. Rafał Maleszyk w kategorii „Fine Arts". Jego zdjęcia zostały wydrukowane w albumie „Hasselblad Masters: Vol. 4 Evolve" razem z pracami 11 innych laureatów konkursu.
Cykl „Plastic Landscapes" został zauważony i doceniony przez jury konkursu Hasselblad Masters 2014. Rafał Maleszyk w kategorii „Fine Arts". Jego zdjęcia zostały wydrukowane w albumie „Hasselblad Masters: Vol. 4 Evolve" razem z pracami 11 innych laureatów konkursu.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Rafał Maleszyk to fotograf z Polski, który w wieku 19 lat rozpoczął podróżowanie po Europie. W tym czasie mieszkał w Hiszpanii, Austrii, Holandii, a później przeniósł się do Kalifornii w USA. Przez ostanie 4 lata żyje na wyspie Oahu na Hawajach.
Rafał Maleszyk to fotograf z Polski, który w wieku 19 lat rozpoczął podróżowanie po Europie. W tym czasie mieszkał w Hiszpanii, Austrii, Holandii, a później przeniósł się do Kalifornii w USA. Przez ostanie 4 lata żyje na wyspie Oahu na Hawajach.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Swój pierwszy aparat Kiev otrzymał w wieku 14 lat. Od razu zafascynował się analogową fotografią czarno-białą. Pierwszy odbitki wywoływał w domowej ciemni zaaranżowanej w kuchni rodziców.
Swój pierwszy aparat Kiev otrzymał w wieku 14 lat. Od razu zafascynował się analogową fotografią czarno-białą. Pierwszy odbitki wywoływał w domowej ciemni zaaranżowanej w kuchni rodziców.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Obecnie Rafał Maleszyk zawodowo zajmuje się fotografią, wykonując głównie artystyczne, czarno-białe zdjęcia krajobrazów przy wykorzystaniu średnioformatowych aparatów Hasselblad.
Obecnie Rafał Maleszyk zawodowo zajmuje się fotografią, wykonując głównie artystyczne, czarno-białe zdjęcia krajobrazów przy wykorzystaniu średnioformatowych aparatów Hasselblad.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Więcej zdjęć możecie obejrzeć na jego stronie: www.rafalmaleszyk.com.
Więcej zdjęć możecie obejrzeć na jego stronie: www.rafalmaleszyk.com.© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Obraz
© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Obraz
© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)
Obraz
© © Rafał Maleszyk / [www.rafalmaleszyk.com](http://www.rafalmaleszyk.com)

wchodziły w interakcję z poruszającą się wodą oraz wiatrem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)