Raj dla fotografów. Ta ścianka z obiektywami wygląda jak piwniczka z winem

Raj dla fotografów. Ta ścianka z obiektywami wygląda jak piwniczka z winem

Raj dla fotografów. Ta ścianka z obiektywami wygląda jak piwniczka z winem
Marcin Watemborski
05.05.2022 11:09, aktualizacja: 05.05.2022 13:09

Sigma to uznana firma na rynku niezależnych producentów optyki. Od wielu lat fotografowie chwalą sobie produkty tej marki i wielu uważa, ze lepiej by nie może. W nowej siedzibie firmy powstała specjalna gablotka, gdzie wystawione są wszystkie produkty – zarówno obiektywy jak i aparaty. Coś pięknego!

Zastanawialiście się, jak wygląda raj fotografa? Odpowiedź znalazła firma Sigma, która w nowej siedzibie stworzyła specjalne miejsce przeznaczone do prezentowania swoich produktów. Są one wyróżnione na sporej, białej, podświetlonej ścianie.

Ten widok od razu przywodzi na myśl ekspozycję butelek wina w specjalnej piwniczce, chociaż tutaj sznyt technologiczny jest bardzo mocny. Biuro mieści się w siedzibie Sigmy w japońskim mieście Kanagawa. Oprócz rzeczonej wystawki z produktami, znalazło się tam jeszcze kilka przyjaznych miejsc.

潜入!シグマ新本社ビル(SIGMA New headquarters building)

Okazuje się, że siedziba Sigmy w Kanagawie jest bardzo przytulnym budynkiem. Przede wszystkim przestrzeń jest otwarta. Znalazła się tam spora biblioteczka, a na zapełnionych półkach można znaleźć bardzo interesujące albumy fotograficzne. Jest z czego wybierać, bo zbiory liczą 4000 przeróżnych książek. Jeśli ktoś ma ochotę, może zabrać lekturę na ogród umiejscowiony na dachu budynku.

Inna klatka schodowa jest cicha. Znalazły się tam miejsca do odpoczynku dla pracowników. W siedzibie jest też kilka sal konferencyjnych i pomieszczeń do zapowiadania produktów czy prowadzenia szkoleń (z krzesłami i składanymi biurkami). Wygląda na to, że Sigma bardzo przykłada się do kwestii dobrego samopoczucia pracowników. W końcu projektowanie obiektywów i aparatów wymaga bardzo ciężkiej pracy, a dobra atmosfera na pewno sprzyja kreatywnym umysłom inżynierów.

Biblioteka dostępna dla pracowników została wyposażona w 4000 różnych książek i albumów.
Biblioteka dostępna dla pracowników została wyposażona w 4000 różnych książek i albumów.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)