Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę

Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę

Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę
Marcin Watemborski
02.07.2020 11:50, aktualizacja: 26.07.2022 14:50

Zastanawialiście się, co zrobić ze starym plastikowym aparatem, który leży w waszej szufladzie? Może niekoniecznie musi na zawsze skończyć na półce jako ozdoba ani wylądować w śmietniku. Możecie dać mu nowe życie tak, jak zrobiła to ta fotografka.

Becca Farsace podzieliła się z The Verge swoim doskonałym pomysłem. Do stworzenia swojego aparatu Becca CAM wykorzystała nowy moduł aparatu oparty na działaniu minikomputera Raspberry Pi 4. Podstawą nowego urządzenia był korpus zabawkowego aparatu Ninoka NK-700 35 mm. Dziewczyna przerobiła go tak, by mogła do niego podczepić obiektywy z bagnetem C.

Becca CAM jest aparatem cyfrowym działającym na odpowiednio zaprogramowanym systemie operacyjnym Linux w języku Python. Znajdziemy tam również 12,3-megapikselowy moduł HQ Camera Mod z trybem manualnym, powerbank o pojemności 10 000 mAh, 3,5-calowy dotykowy ekran LCD i kilka innych części. Generalnie ze starego aparatu powstało coś zupełnie nowego.

Building a camera: the plan was simple until it wasn’t

Autorka projektu może być z siebie naprawdę dumna, ponieważ mało kto ma zdolności do tego, by przerobić stary tradycyjny aparat na działającą cyfrówkę. Na dodatek oparty na zaawansowanym minikomputerze i module kamerki, które trzeba indywidualnie zaprogramować. Szczerze jestem pod ogromnym wrażeniem tego projektu, tym bardziej, że sam by nie potrafił tego zrobić.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)