RAW Power 2.0 wprowadza ciemny interfejs, masową edycję i nowe narzędzia

RAW Power 2.0 wprowadza ciemny interfejs, masową edycję i nowe narzędzia

RAW Power 2.0 wprowadza ciemny interfejs, masową edycję i nowe narzędzia
Anna Rymsza
20.11.2018 09:09, aktualizacja: 26.07.2022 16:04

W 2017 roku Nik Bhatt, który kierował rozwojem Apple Aperture i iPhoto, wydał aplikację RAW Power do edycji zdjęć na urządzeniach firmy Apple. Dziś możemy przetestować jej drugą wersję, w której znalazły się nowe narzędzia i sporo innych zmian.

RAW Power jest programem bardzo wygodnym i świetnie integruje się z resztą oprogramowania firmy Apple. Może działać samodzielnie lub jako rozszerzenie Apple Photos, metadane niedestrukcyjnych zmian może zapisywać w iCloud, a ponadto pozwala manipulować głębią ostrości zdjęć zrobionych iPhone'ami z podwójnymi aparatami.

RAW Power 2.0 dla macOS

W wersji dla komputerów Mac, RAW Power może integrować się z Apple Photos i wykorzystać API Metal do wykonywania obliczeń na karcie graficznej, dzięki czemu jest sporo szybszy od konkurentów. Na liście nowych narzędzi znajdziemy tryb czarno-biały z możliwością zastosowania kilku filtrów barw i dopasowywania ich parametrów do zdjęcia oraz opcję dodania do zdjęcia winiety. Możliwości korekcji zostały poszerzone o usuwanie aberracji chromatycznych oraz poprawienia perspektywy zdjęcia w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Nie jest to jeszcze tak zaawansowany mechanizm, jak w Lightroomie czy DxO PhotoLab, ale wszystko przed nami.

Widok korekty perspektywy czarno-białego zdjęcia
Widok korekty perspektywy czarno-białego zdjęcia

RAW Power 2.0 umożliwia także masową edycję i eksport zdjęć. Wystarczy w widoku plików zaznaczyć całą serię, by cofnąć wszystkie zmiany, skopiować zmiany z jednego obrazu do pozostałych lub skorzystać z predefiniowanych ustawień. Co ciekawe, ustawienia można dodać do już istniejących lub nadpisać wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany. Eksport jest możliwy w formatach JPG, PNG i TIFF z różnymi profilami barw, ustawieniami i własnymi nazwami plików.

Widok masowej edycji zdjęć
Widok masowej edycji zdjęć

Warto zauważyć także, że RAW Power 2.0 na desktopie pozwala na pracę w oknach i w kartach, więc można przeglądać jednocześnie kilka folderów i otworzyć kilka zdjęć do edycji w tym samym czasie.

RAW Power 2.0 dla iPhone'a i iPada

RAW Power 2.0 dla iOS-a to prawdopodobnie pierwsza aplikacja, która tak dobrze łączy edycję cyfrowych negatywów i synchronizację danych z chmurą iCloud. W aplikacji mobilnej znajdziemy te same narzędzia, co w wersji desktopowej, przy czym niektóre z nich dostępne są jako rozszerzenia, które trzeba dokupić osobno. Narzędzia te są w pełni kompatybilne w wersji desktopowej i będą synchronizowane między biblioteką na komputerze i na urządzeniu mobilnym, jeśli tylko włączymy tę opcję.

RAW Power 2.0 na iPadzie
RAW Power 2.0 na iPadzie© https://gentlemencoders.com

W aplikacji mobilnej dostępna jest także możliwość masowego przetwarzania i eksportu zdjęć prosto do biblioteki Apple Photos.

Wersja testowa RAW Power dla systemu macOS 10.13 i nowszych jest dostępna za darmo. Pełna wersja kosztuje 127,99 złotych. Aplikacja mobilna jest dostępna w App Store za 13,99 złotych, dodatkowe narzędzia można dokupić osobno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)