Razem 2020: Fotografowie pomagają w walce ze skutkami koronawirusa

Razem 2020: Fotografowie pomagają w walce ze skutkami koronawirusa
Marcin Watemborski

09.04.2020 10:11, aktual.: 26.07.2022 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba było długo czekać, by pojawiła się rodzima, oddolna inicjatywa pomocy fotografów dla fotografów, dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wielu profesjonalistów traci zlecenia, a ten konkurs ma zebrać środki, które umożliwią im przetrwanie.

Razem 2020 to ”konkurs bez nagród”. Ta fotograficzna inicjatywa to pomysł Stowarzyszenia Scena Babel oraz fotografa Mika Pietrusa, który ma na celu pomoc artystom. Organizatorzy wzywają fotografów do dokumentowania otaczającej ich rzeczywistości. Wziąć udział może każdy – amator i profesjonalista.

Założeniem projektu, bo tak powinniśmy mówić o Razem 2020, jest motywacja do działania oraz chęć niesienia pomocy. Jury w składzie: Mariola Balińska, Rafał Ganowski, Tomasz Markowski, Mirek Mróz, Agnieszka Pałuk, John Paul ietrus, Mika Pietrus, Max Skorwider wybierze 200 najlepszych prac, które zostaną złożone w wyjątkowy album.

Jedna z jurorek, Agnieszka Pałuk, skomentowała inicjatywę w rozmowie z nami następująco:

Książka ”Razem 2020” ma być wartościową pozycją w domowej biblioteczce – opowieścią o świecie i wydarzeniach; o bliskich i sąsiadach; o ulicach. Album będzie kroniką przemian, które przechodzi świat przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Album trafi do sprzedaży, a zyski będą przeznaczone na wsparcie artystów. Oprócz tego 20 absolutnie najlepszych prac wejdzie w skład objazdowej wystawy, które odwiedzi kila miast. Cykl ekspozycji jest planowany na koniec roku 2020 oraz początek 2021.

Jeśli chcecie wziąć udział w tej interesującej inicjatywie, prześlijcie zdjęcia za pośrednictwem strony internetowej www.razem2020.pl. Jednocześnie twórcy projektu zwracają uwagę na konieczność przestrzegania obostrzeń, stosowanych w Polsce. Organizatorzy kładą nacisk na to, że to nie jest czas na bieganie po ulicach miast i zdjęcia należy robić tam, gdzie aktualnie jesteśmy – przy okazji.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)