Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!”

Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!”

Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!”
Marcin Watemborski
03.10.2017 09:29, aktualizacja: 26.07.2022 18:19

Są dwie pewne rzeczy w japońskiej kulturze współczesnej – technologia oraz bajki. Anime to manga (”chińskie bajki”) przeniesiona na ruchomy obrazek. W nowej animacji – ”Just Because!” – pojawia się postać Ena Komiya, która jest członkinią szkolnego kółka fotograficznego. Czym fotografuje? Canonem!

”Just Because!” (”Bo tak!”) prawdopodobnie będzie najbardziej fotograficznym anime, jakie kiedykolwiek powstało. Jeśli jesteście miłośnikami japońskich produkcji – nie możecie go absolutnie przegapić. Doskonale wiecie, że w takim klimacie nie może zabraknąć wiernie odwzorowanych aparatów. Szczerze mówiąc, kiedyś uwielbiałem cały ten klimat, lecz z czasem gdzieś to przepadło. Cóż… może znowu się tym zainteresuję.

オリジナルアニメ『Just Because!』予告

Jedną z głównych bohaterek serii będzie Ena Komiya – uczennica z liceum, która zdecydowanie zapałała miłością do fotografii. Firma Canon została zaproszona do konsultacji, jako ekspert. Twórcy animacji chcą jak najwierniej oddać wszystkie szczegóły fotograficznego życia, w tym również sprzęt.

Obraz

Kółko fotograficzne, do którego należy nasza bohaterka stanęło przed problemem – może zostać niebawem zamknięte. Uczennica planuje wziąć udział w konkursie fotograficznym, by ocalić swój klub. Aparatami, którymi będzie pracowała Komiya będą: kompakt Canon Power Shot G5 X, lustrzanka Canon EOS 7D Mark II z obiektywem Canon EF 100-400 mm f/4.0-5.6 L IS II oraz bezlusterkowiec Canon EOS M6, więc jak widzicie – mamy tu ładny przekrój przez ofertę Canona.

Obraz

Eksperci z firmy Canon zadbają o to, by miłośnicy fotografii nie dostali zawału serca, patrząc na aparaty przedstawione w animacji. Wiecie, jak to bywa – rysownicy niekoniecznie muszą znać się na fotografii, a na pewno nie na detalach poszczególnych modeli aparatów. W każdym razie – w przypadku tej produkcji ma zostać zachowany bardzo duży realizm.

Premiera ”Just Because!” odbędzie się 5 października.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)