Red Bull Illume 2019: najlepsze zdjęcie sportów ekstremalnych

Red Bull Illume 2019: najlepsze zdjęcie sportów ekstremalnych
Źródło zdjęć: © © Ben Thouard
Justyna Kocur-Czarny

22.11.2019 07:46, aktual.: 22.11.2019 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdobywcą Grand Prix w konkursie Red Bull Illume Image Quest 2019 jest Ben Thouard. Fotograf uchwycił surfera pod falą na Tahiti. W ścisłej czołówce zwycięzców zabrakło Polaków, którzy zakwalifikowali się do półfinału.

To dopiero piąta edycja konkursu fotografii sportów ekstremalnych Red Bull Illume. Konkurs cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a jego wyniki dostarczają emocji nie tylko biorącym udział, ale również obserwatorom. W tegorocznej edycji zgłoszono 59 551 fotografii, spośród których jury wybrało zwycięzców poszczególnych kategorii.

Ben Thouard został wybrany przez liczące 50 sędziów jury. Na jego zdjęciu widzimy surfera Ace Buchana, który ucieka przed zbliżającą się falą. Zwycięska fotografia została wykonana na Tahiti, gdzie woda jest bardzo przejrzysta.

Ostatnie kilka lat poświęciłem na fotografowanie pod wodą, szukanie nowych kątów i nowego sposobu fotografowania surfingu i fal. Robienie zdjęć surfowania spod powierzchni wody to zupełnie nowy świat i uwielbiam go! Tahiti ma jedne z najczystszych wód na świecie, więc łatwo było mi je wykorzystać i odkryć jak najwięcej.Kiedy Ace Buchan przepływał, byłem tuż pod nim, wstrzymując oddech. Udało mi się uchwycić całą sekwencję, ale ta klatka od początku sekwencji jest najpotężniejsza ze względu na wodę wokół jego twarzy i ciała.

Konkurs do tej pory organizowany był co trzy lata, a od 2019 roku będzie się odbywał co dwa. Nagrodą dla zwycięzcy jest między innymi aparat Sony A9 z obiektywem Sony 24-70 mm f/2.8 GM oraz nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia: SanDisk, Skylum, COOPH. Ponadto Thouard będzie miał okazję wziąć udział w ekstremalnej sesji zdjęciowej organizowanej przez zespoł SanDisk Extreme.

Zdjęcia 60 finalistów od 30 listopada do 15 grudnia będą zaprezentowane w formie wielkoformatowej wystawy na zboczu góry Kronplatz. Następnie wystawa ruszy w trasę po świecie. Wszystkie 260 zdjęć finałowych znajdzie się w pokonkursowej publikacji, dostępnej na stronie COOPH.

Obraz
© © Piotr Deska / Red Bull Illume 2019
Obraz
© © Michał Gałczyński / Red Bull Illume 2019

O miejsce w finale walczyli również Polacy: Piotr Deska i Michał Gałczyński, których zdjęcia zakwalifikowały się do półfinału w kategoriach Playground, Energy oraz Creative by Skylum. Piotrek Deska sfotografował wspinacza na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ostatecznie w kategorii Playground Polaka wyprzedził Niemiec, Lorenz Holder.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/11]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)