Red Bull Illume 2019: Wraca jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych

Red Bull Illume 2019: Wraca jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych

Red Bull Illume 2019: Wraca jeden z najważniejszych konkursów fotograficznych
Redakcja Fotoblogia.pl
30.01.2019 13:29, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

Po dwóch latach przerwy na światową scenę fotograficzną wraca Red Bull Illume. To jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii sportowej i przygodowej.

Tegoroczna edycja Red Bull Illume niesie ze sobą 11kategorii, z czego aż cztery są nowe. Wśród nich m.in. kategoria związana z Instagramem. Zgłoszenia do niej startują już 1 lutego. Aktualne informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej.

Red Bull Illume jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii skupiającym się wokół zdjęć sportowych i przygodowych. Jego celem jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych i zapierających dech w piersiach fotografii z całego świata, przy okazji propagując najróżniejsze dyscypliny sportowe uwiecznione na zdjęciach. Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu w: 2007, 2010, 2013 i 2016 roku. Podczas poprzedniej edycji zgłoszono ponad 34 tysiące zdjęć.

Tegoroczna odsłona Red Bull Illume obejmuje 11 kategorii, w których każdy miłośnik fotografii może zgłosić swoje zdjęcia. Na szczególną uwagę zasługują cztery, całkowicie nowe: "Best of Instagram by SanDisk", "Moving Images", "Raw" oraz "Emerging".

Obraz

W związku z innowacjami pojawiły się także dwa terminy aplikowania. Pierwszy z nich rozpoczyna się już 1 lutego i potrwa do 14 czerwca. Dedykowany jest on właśnie kategorii "Best of Instagram by SanDisk". Z kolei drugi termin, obejmujący wszystkie pozostałe kategorie, rozpocznie się 1 maja i potrwa do 31 lipca.

Prace do kategorii instagramowej zgłaszać można poprzez dodanie odpowiedniego hashtagu pod zdjęciem opublikowanym w tym serwisie. Wystarczy w opisie opublikowanej fotografii dodać #rbi19submission oraz oznaczyć profil @redbullillume. Co ważne, w tej kategorii wybranych zostanie aż pięciu zwycięzców – jeden z każdego miesiąca aplikacyjnego.

Szczegóły odnośnie aplikacji do pozostałych kategorii ogłoszone zostaną wraz z uruchomieniem zgłoszeń do nich. Faza aplikacji rozpoczyna się 1 maja i potrwa do 31 lipca. Po jej zamknięciu, jury składające się z 50 światowej sławy fotografów dokona wyboru najlepszych prac. Ich zadaniem będzie wybranie 55 finalistów, z których wyłonieni zostaną autorzy najlepszych zdjęć w każdej z kategorii oraz jeden główny zwycięzca. Wszystkich poznamy w listopadzie, podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, której dokładny czas i miejsce są jeszcze tajemnicą.

Obraz

Po wyłonieniu mistrzów Red Bull Illume 2019 odbędzie się światowe tournée podczas którego, na specjalnej serii wystaw, zaprezentowane zostaną wszystkie finałowe fotografie.

Kategorie konkursu Red Bull Illume 2019:

  • Creative by Skylum
  • Emerging
  • Energy
  • Innovation by Sony
  • Lifestyle
  • Masterpiece
  • Moving Images
  • Playground
  • Raw
  • Wings
Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)