RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich"

RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich"

RED zapowiedział kamerę 4K "dla wszystkich"
Źródło zdjęć: © http://redraven.red
Jakub Kaźmierczyk
23.09.2015 14:42, aktualizacja: 26.07.2022 19:30

RED, firma produkująca profesjonalne kamery kosztujące bajońskie sumy, zapowiedziała wprowadzenie na rynek modelu Raven za niespełna 6000$. Co o niej wiemy?

Firmę RED znamy przede wszystkim z planów największych hitów filmowych czy innych w pełni profesjonalnych produkcji. Nic dziwnego - kamery tej marki kosztują dziesiątki tysięcy dolarów. Obecnie jednak coraz większą popularność zyskują tańsze kamery, które do wielu produkcji są w zupełności wystarczające. Dobrymi przykładami są m.in Canon C100 Mark II czy Sony FS700 kosztujące około 20000 zł.

Obraz
© http://redraven.red

Z informacji zebranych przez fotografa i operatora Andree'a Markefors'a, który założył stronę redraven.red, możemy dowiedzieć się wiele informacji. Raven, podobnie jak reszta rodziny RED ma być wykonany z metalu, a w jego obudowie znajdziemy mocowanie Canon EF. Kamera ma mieć zintegrowany mikrofon, a także wbudowane Wi-Fi. Matryca ma być nieco mniejsza od formatu 35mm, a jej szerokość ma wynosić 20,48 mm, co daje crop x1,87. Nie powinno być zatem problemu z użyciem obiektywów EF-S, których pole obrazowe pokrywa matryce APS-C.

Obraz

Raven ma oferować filmowanie w rozdzielczości 4K z prędkością do 120 kl./s, a także zapis w formacie RED Code RAW, co z pewnością ułatwi dalszą postprodukcję. Cena, która wg informacji ma wynosić 5950 dolarów może sporo namieszać na rynku, który jest bardzo chłonny. Obecnie czekamy na dalsze informacje i trzymamy kciuki!

Obraz

Źródła:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)