Reklamy fotograficzne z lat 80 rozbawią cię do łez

Reklamy fotograficzne z lat 80 rozbawią cię do łez
Źródło zdjęć: © © [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=WPx7HnrENqY)
Paweł Ziemiński

29.03.2019 13:22, aktual.: 26.07.2022 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy wiemy, że lata 80 były bardzo specyficznym okresem. Na zachodzie królowały wtedy kolorowe pisma, a fotografia wchodziła w złoty okres popularyzacji. W telewizji pojawiało się wiele reklam, które dzisiaj na pewno nie zostałyby wyemitowane. Oto niektóre z nich.

Pamiętacie telezakupy z lat 90 w polskiej telewizji? Moda na to przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie były całe długie programy, poświęcone absurdalnym przedmiotom w jeszcze bardziej absurdalnych cenach. W podobnym klimacie powstawały reklamy sprzętu fotograficznego, który wchodził pełną parą na rynek konsumencki.

Obraz
© © [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=WPx7HnrENqY)

W latach 80 XX wieku fotografia stała się jeszcze bardziej dostępna dla zwykłego użytkownika. Zaczęły rozwijać się systemu autofokusa, a automatyka ekspozycji naprawdę dobrze się sprawdzała. Przekładało się to na to, że zwykły człowiek mógł zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Oczywiście wciąż mówimy o zachodzie, ponieważ w Polsce fotografowie stale borykali się z problemem dostępności materiałów i zalewem rynku sprzętem ze wschodu.

5 Weird & Inappropriate Camera Commercials | TOC X-tra #02

Azriel Knight, który jest miłośnikiem historii i fotografii przekopał archiwa starych reklam fotograficznych i zebrał je w jednym klipie. Wśród nich znajdziecie legendarną Minoltę X7 oraz Olympusa OM-10. O tych aparatach wciąż mówią starzy ”analogowi” wyjadacze. Nie pozostaje nic innego, jak tylko rozsiąść się i zobaczyć, jak wyglądał nasz świat kiedyś.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)