Reklamy fotograficzne z lat 80 rozbawią cię do łez

Reklamy fotograficzne z lat 80 rozbawią cię do łez

Reklamy fotograficzne z lat 80 rozbawią cię do łez
Źródło zdjęć: © © [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=WPx7HnrENqY)
Paweł Ziemiński
29.03.2019 13:22, aktualizacja: 26.07.2022 15:53

Wszyscy wiemy, że lata 80 były bardzo specyficznym okresem. Na zachodzie królowały wtedy kolorowe pisma, a fotografia wchodziła w złoty okres popularyzacji. W telewizji pojawiało się wiele reklam, które dzisiaj na pewno nie zostałyby wyemitowane. Oto niektóre z nich.

Pamiętacie telezakupy z lat 90 w polskiej telewizji? Moda na to przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie były całe długie programy, poświęcone absurdalnym przedmiotom w jeszcze bardziej absurdalnych cenach. W podobnym klimacie powstawały reklamy sprzętu fotograficznego, który wchodził pełną parą na rynek konsumencki.

Obraz
© © [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=WPx7HnrENqY)

W latach 80 XX wieku fotografia stała się jeszcze bardziej dostępna dla zwykłego użytkownika. Zaczęły rozwijać się systemu autofokusa, a automatyka ekspozycji naprawdę dobrze się sprawdzała. Przekładało się to na to, że zwykły człowiek mógł zrobić naprawdę dobre zdjęcie. Oczywiście wciąż mówimy o zachodzie, ponieważ w Polsce fotografowie stale borykali się z problemem dostępności materiałów i zalewem rynku sprzętem ze wschodu.

5 Weird & Inappropriate Camera Commercials | TOC X-tra #02

Azriel Knight, który jest miłośnikiem historii i fotografii przekopał archiwa starych reklam fotograficznych i zebrał je w jednym klipie. Wśród nich znajdziecie legendarną Minoltę X7 oraz Olympusa OM-10. O tych aparatach wciąż mówią starzy ”analogowi” wyjadacze. Nie pozostaje nic innego, jak tylko rozsiąść się i zobaczyć, jak wyglądał nasz świat kiedyś.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)