“Nibyland” Adama Lacha zostanie zaprezentowany w ramach "Kolekcji Wrzesińskich”

“Nibyland” Adama Lacha zostanie zaprezentowany w ramach "Kolekcji Wrzesińskich”
Źródło zdjęć: © © Adam Lach Nibyland, Kolekcja Wrzesińska 2015
Mikołaj Rożek

01.06.2016 07:34, aktual.: 26.07.2022 19:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siódmy cykl organizowany przez miasto i gminę Września powierzono Adamowi Lachowi, jednemu z najlepszych polskich fotoreporterów. Wystawę wraz z premierą albumu zaplanowano na drugą połowę czerwca.

Realizowany co roku projekt tworzony jest przez jednego, zaproszonego fotografa, którego wybiera kurator. Efekt pracy jest niezależnym spojrzeniem twórcy na życie Wrześni oraz jej mieszkańców. “Nibyland” podejmuje się pokazania relacji, emocji oraz kształtu wspólnoty, jaką tworzy mała społeczność na zachodzie Polski.

Obraz
© © Adam Lach Nibyland, Kolekcja Wrzesińska 2015

Archiwum fotograficzne, które wchodzi w skład Kolekcji Wrześińskich, ukierunkowane jest na osobisty przekaz rzeczywistości panującej w mieście. Autor ma przy tym całkowitą wolność twórczą, jeśli chodzi o tematykę oraz sposób jej ukazania. Ponadto każda edycja jest własnym, oddzielnym przedstawieniem tego samego miejsca, zarówno w kwestii fotograficznej, a także późniejszego wydawnictwa drukowanego. Zdjęciom towarzyszy dodatkowo prezentacja poezji Nadii Smolarkiewicz, dwunastoletniej mieszkanki wsi Węgierki (gm. Września).

Obraz
© © Adam Lach Nibyland, Kolekcja Wrzesińska 2015

Tegoroczny twórca - Adam Lach - jest laureatem kilkunastu konkursów fotografii prasowej. Na przestrzeni lat związany był z wieloma magazynami, m. in. "Newsweek Polska", "Polityka", „Tygodnik Powszechny“, a także "The New York Times", "Le Monde", "L'espresso", "Die Zeit", "International Herald Tribune", "Solid Ground", "Newsweek", "Le'Magazine", "Svenska Dagebladet".

Jego zdjęcia były wystawiane na wielu prestiżowych wystawach na świecie, m.in. w Paryżu w HSBC GALLERY, na Biennale Sztuki w Pradze czy na wystawie dokumentu w Chinach. Jest współzałożycielem agencji NAPO Images. W 2014 r. został laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska“.

INFORMACJE -­ WYSTAWA:

Wernisaż wystawy: Adam Lach – Nibyland, Kolekcja Wrzesińska 2015

23 czerwca, godzina 19:00, Września – Rynek

(wystawa czynna do 31 sierpnia 2016)

Premiera książki: Adam Lach – Nibyland, Kolekcja Wrzesińska 2015

23 czerwca, godzina 19:45, Września – Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich

Mecenas wystawy: Burmistrz Miasta i Gminy Września

Kurator wystawy: Karol Szymkowiak

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)