Reuters - Pictures of The year 2008

Reuters - Pictures of The year 2008
Krzysztof Basel

09.12.2008 11:25, aktual.: 02.08.2022 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reuters to czołowa agencja fotografii prasowej na świecie. W Internecie można już podziwiać najlepsze zdjęcia jej fotoreporterów wykonane w 2008 roku. W interesującej galerii zobaczymy przegląd najważniejszych wydarzeń na świecie, takich jak wybory prezydenckie w USA, zamach w Mumbaju czy Wojna w Gruzji. Nie zabrakło też fotografii sportowych, ale także pokazujących codzienne życie.

To bez wątpienia wyjątkowo ciekawe fotografie będące w pewnym sensie odbiciem tego, co dzieje się obecnie na świecie. A dzieje się w większości źle, zatem i fotografie pokazują wojny, polityków walczących o stanowiska, klęski żywiołowe czy Josefa Fritzla. Na jednym ze zdjęć człowiek fotografuje wielkie serce ułożone na niebie ze specjalnego dymu. Kto wykonał to serce? Wojskowe samoloty Singapurskich Sił Powietrznych.

Trzeba przyznać, że nie zabrakło też zdjęć sportowych. Fotografia Michaela Phelpsa krzyczącego z radości po tym, jak wygrał jeden ze swoich medali na na Olimpiadzie, bijący się hokeiści z NHL czy dunkujący koszykarz NBA LeBron James. To z pewnością wysokiej klasy zdjęcia sportowe, ale do mnie jakoś nie trafiają.

Co nie zmienia faktu, że dla miłośników fotografii prasowej galeria Reutersa to pozycja obowiązkowa.

  • Reuters został założony w Akwizgranie przez Paula Juliusa Reutera, który dostarczał wówczas informacje o cenach akcji za pomocą gołębi pomiędzy Brukselą a Aix-la Chapelle. Rok 1851 przyniósł duża zmianę dla agencji. Wraz z upowszechnieniem się telegrafu została ona przeniesiona do Londynu. W naszych czasach agencja Reuters działa na całym świecie ? w 200 miastach i 94 krajach.

Źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)