Reuters wybrał sportowe zdjęcia roku. Emocje zamrożone w kadrze

Reuters wybrał sportowe zdjęcia roku. Emocje zamrożone w kadrze19.12.2019 06:30
Reuters wybrał sportowe zdjęcia roku. Emocje zamrożone w kadrze
Źródło zdjęć: © EVGENIA NOVOZHENINA / Reuters / Agencja Forum
Kasia Piotrowska

Agencja prasowa wybrała najlepsze zdjęcia sportowe 2019 roku. Widowiska sportowe dostarczają niezwykłych emocji. Ci fotografowie wiedzieli, kiedy nacisnąć spust.

Zdjęcie rosyjskich łyżwiarzy Evgenii Tarasovej i Vladimira Morozova wygląda jak obraz. Zostało zrobione przez Evgenię Novozheninawę podczas Grand Prix Łyżwiarstwa Figurowego w Moskwie 17 listopada 2019 r. Niezwykła ekspresja na twarzy tancerza i kaskaderski wręcz pokaz umiejętności zostały zamknięte w nieoczywistym kadrze.

Zdjęcia sportowe wymagają rewelacyjnego sprzętu i bardzo szybkiego autofokusu. Nie mniej ważne od złapania odpowiedniego momentu, jest umiejętność interpretacji, a nie tylko inwentaryzacji danego wydarzenia. Udało się to Paulowi Childsowi.

420720774941595464
Źródło zdjęć: © © Paul Childs / Reuters / Agencja Forum

Fotograf zrobił zdjęcie menedżerowi Arsenalu Unai'owi Emery'emu i Nathanowi Redmondowi z Southampton podczas meczu Arsenal przeciwko Southampton. Wydarzenie miało miejsce podczas Premier League na Stadionie Emirates w Londynie 23 listopada 2019 roku. Przez wykorzystanie odpowiedniej perspektywy zdjęcie przywodzi na myśl fresk "Stworzenie Adama" autorstwa Michała Anioła.

Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się także wykonane na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Doha, zdjęcie z Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Bratysławie czy w trakcie meczu Ligi Mistrzów. Wszystkie dziedziny sportu: od pływania po skoki narciarskie połączyła w tym zestawieniu świetna fotografia. Zobaczcie sami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)