"Reverie" - pierwszy film pełnometrażowy nakręcony Nikonem D90?

"Reverie" - pierwszy film pełnometrażowy nakręcony Nikonem D90?

Reverie: pierwszy film nakręcony Nikonem D90
Reverie: pierwszy film nakręcony Nikonem D90
Krzysztof Basel
30.06.2009 08:02, aktualizacja: 02.08.2022 10:23

To tylko "Sen na jawie" twórców czy może tania sensacja? Jedno jest pewne - zwiastun filmu "Reverie" jest już gotowy i możesz go zobaczyć w dalszej części wpisu. Czy jest to trailer pierwszego na świecie filmu nakręconego Nikonem D90? Twórcy twierdzą, że tak. Co więcej, bardzo sobie chwalą pracę z półprofesjonalną lustrzanką Nikona.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy film "Reverie" trafi do kin. Twórcy uzgadniają warunki umowy z dystrybutorem. Dostępny jest już natomiast krótki zwiastun filmu:

Trailer został nakręcony Nikonem D90. To pierwsza na świecie lustrzanka cyfrowa pozwalająca na kręcenie filmów w jakości HD (720p), ale obecnie już nie jedyna. Większość filmowców i fotografów wybiera Canona 5D Mark II, który oferuje jakość Full HD 1080p,  w dodatku na pełnej klatce. Jednak Alles Mist, jeden z twórców filmu "Reverie", mówi:

?The information I have gathered from studying the D90 and its competitors have proven to me that the D90 far surpasses the full frame Canon EOS 5D Mark II, the Panasonic Lumix DMC-GH1, and even Red?s Scarlet (based on what information has been released), which sits outside of the Digital SLR camera type and is made specifically for Cinematography.?

W wolnym tłumaczeniu oznacza to, że twórca przeglądał specyfikacje oraz różne testy i informacje o lustrzankach z funkcją video. Mist uznał, że Nikon D90 przewyższa swoich rywali. Nawet pełnoklatkowego Canona 5D Mark II czy kamerę Red Scarlet. Ciekawe...

Jeszcze ciekawsze wydają się informacje, że cały film pełnometrażowy "Reverie" został nakręcony właśnie lustrzanką cyfrową Nikon D90. Nie jest to jeszcze w pełni potwierdzona informacja.

Na razie nie znamy oficjalnego stanowiska firmy Nikon w tej sprawie. Można się spodziewać, że jeśli "Reverie" i jego zwiastun uzyskają pozytywne opinie krytyków oraz świata filmu i fotografii, japoński producent zapewne z chęcią wykorzysta komercyjnie ten fakt. Być może zwiastun był jednak po cichu sponsorowany przez Nikona i akcja promocyjna jest już przygotowywana.

Niewykluczone, że już niedługo zobaczymy wiele kolejnych zwiastunów, a może całych filmów nagrywanych aparatami. To interesujące rozwiązanie szczególnie dla filmowców z obgraniczonym budżetem - lustrzanka cyfrowa kosztuje o wiele mniej, niż profesjonalna kamera Full HD i daje interesujące możliwości.

ZOBACZ TAKŻE: oficjalna strona filmu

Źródło: Clickblog

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)