Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie

Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie

Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie
Marcin Watemborski
06.11.2017 12:33, aktualizacja: 26.07.2022 18:16

Jakiś czas temu firma Fujifilm zapowiedziała zaprzestanie produkcji swoich wkładów natychmiastowych FP-100C, które były ulubionymi materiałami wielu fotografów i właściwie jedynymi, na których można było pracować ze średnim lub wielkim formatem. Rezivvot Instatnt Film Processor ma umożliwić to przy pomocy wkładów Fujifilm instax wide i square.

Wielu z nas jeszcze do niedawna cieszyło się możliwością uprawiania fotografii natychmiastowej z przystawkami na wkłady Fujifilm FP-100C. Niestety umarły one śmiercią naturalną, a ceny pojedynczej paczki poszły ostro w górę. Na szczęście ktoś wpadł na pomysł, by zastąpić FP-100C wkładami Fujifilm instax wide oraz square.

Tym kimś okazała się firma Rezivot. Na Kickstarterze pojawiła się kampania, w której możemy zobaczyć nowy typ przystawki natychmiastowej do średnioformatowych aparatów tradycyjnych. Wcześniejsza, popularna wersja wykorzystywała rozrywane wkłady natychmiastowe Fujifilm FP-100C, z których można było otrzymać dość wysoką jakość obrazu oraz wyodrębnić negatyw. Współcześnie trudno je zdobyć, a ich cena jest zdecydowanie za wysoka. Z pomocą przychodzi nowa technologia. Niestety – instaxy cechują się dużo niższą jakością obrazu, gorsza kolorystyką oraz nie można otrzymać z nich negatywu nadającego się do skanowania.

Moduł Rezivot Instant Film Processor jest już dostosowany do konkretnych modeli aparatów – nie potrzebne jest dodatkowe modyfikowanie przystawki. Jest ona kompatybilna z modelami aparatów: Hasselblad serii 500/200/2000, Mamiya Universal, Mamiya RB67, Polaroid 600SE oraz wielkoformatowe aparaty 4x5”.

Obraz

Wzornictwo samego urządzenia zostało ograniczone do minimum formy. Znajdziemy na nim jedynie licznik klatek, które pozostały do zrobienia, wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz wejście na dwie baterie CR2. Rezivot proponuje swoje rozwiązanie w dwóch formatach – pierwszy to znane od lat wkłady Fujifilm instax wide, drugi to nowe Fujifilm instax square. Wybór należy do was.

Obraz

Celem kampanii jest zebranie 230 tysięcy dolarów na rozpoczęcie masowej produkcji. Jeśli wpłacicie kwotę 219 dolarów możecie otrzymać jedno z pierwszych urządzeń, które pojawi się na rynku. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)