Katalog aparatów fotograficznychRicoh GR II
Ricoh GR II
Ricoh GR II
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4928 x 3264 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: APS-C (23.7 x 15.7 mm)
Ocena użytkowników
4.537 ocen
Twoja ocena

Ricoh GR II to aparat kompaktowy z rodziny GR, który zastąpił wydany w 2013 roku model Ricoh GR. Nowszy Ricoh GR II trafił na rynek w 2015 roku, oferując użytkownikom kilka usprawnień takich jak szybsza migawka czy łączność bezprzewodowa Wi-Fi.

Następca tego kompaktu, czyli model Ricoh GR III, został zapowiedziany na 2019 rok.

Ricoh GR II – specyfikacja

Za jakość obrazu w aparacie Ricoh GR II odpowiada 16-megpikselowa matryca APS-C CMOS o czułości ISO 100–25600, którą wspomaga procesor obrazu GR Engine V. Tryb seryjny działa z maksymalną prędkością 4 kl./s, pozwala przy tym zapisać w serii do 10 klatek w formacie RAW. Kompakt korzysta z filtra ND oraz systemu AF ostrzącego z maksymalną szybkością 0,2 s.

Obiektyw modelu GR II wykorzystuje 7-soczewkową konstrukcję z dwoma elementami asferycznymi, światłosiła wynosi f/2,8 , natomiast ogniskowa to odpowiednik 18,3 mm (odpowiednik ok. 28 mm dla ogniskowej 35 mm).

Ricoh GR II – budowa

Korpus kompaktu Ricoh GR II zwraca uwagę solidnym wykonaniem ze stopu magnezu, jego uchwyt o chropowatej powierzchni zapewnia lepszy komfort pracy, a elementy sterujące rozmieszczono i dopracowano, by usprawnić ergonomię tego niewielkiego urządzenia. Użytkownik ma do dyspozycji 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,23 mln punktów, który dla zwiększenia trwałości otrzymał ochronną warstwę akrylową.

Ricoh GR II to aparat kompaktowy, który można zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ urządzenie przy wymiarach 117x63x35 mm waży jedynie 251 g.

Ricoh GR II – funkcje

Aparat cyfrowy Ricoh GR II został przez producenta wyposażony w moduł Wi-Fi ze wsparciem standardu NFC – jest to nowość w stosunku do poprzednika z rodziny GR. Poza tym skorzystamy z nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, filtrów cyfrowych, a także trybów TAv i PASM.

Ricoh GR II – dla kogo?

Kompaktowy Ricoh GR II cenionych jest przez entuzjastów fotografii ulicznej ze względu na niewielki rozmiar i oferowane możliwości.

Ricoh GR II – cena

Na rynku aparat Ricoh GR II znalazł się w 2015 roku w cenie 799 dolarów, w Polsce było to ok. 3350 zł.

Dane techniczne
ProducentRicoh
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$799
Ricoh GR II - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Ricoh GR II
Artykuły o Ricoh GR II