Ricoh i JAXA połączyły siły. Efekt to kosmiczne zdjęcia 360

Ricoh i JAXA połączyły siły. Efekt to kosmiczne zdjęcia 360

Ricoh i JAXA połączyły siły. Efekt to kosmiczne zdjęcia 360
Źródło zdjęć: © © JAXA
Justyna Kocur-Czarny
22.10.2019 10:15, aktualizacja: 26.07.2022 15:34

Ricoh i Japońska Agencja Eksporacji Kosmicznej (JAXA) opublikowały piękne zdjęcia 360 oraz wideo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Współpraca Ricoh i JAXA rozpoczęła się w 2018 roku. Firmy połączyły siły, aby ulepszyć kamerę Theta S tak, aby mogła wytrzymać temperaturę i wysokie promieniowanie w próżni kosmicznej. Aparat został ukończony w sierpniu 2019 roku, stając się najmniejszą kamerą 360 stopni, której można używać w kosmosie.

Theta S została wysłana do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokładzie pojazdu H-II (HTV8) "KOUNOTORI-8" wystrzelonego 25 września 2019 i zainstalowana na kadłubie stacji kosmicznej, gdzie będzie monitorować obszar widoczny na poniższym zdjęciu.

国際宇宙ステーション(ISS)で撮影された360°動画

Aparat został oparty na kompaktowej sferycznej kamerze Ricoh, a JAXA zmodyfikował aparat, tak aby mógł być używany w przestrzeni kosmicznej oraz był odporny na ciepło i promieniowanie. Kompaktowy rozmiar i waga aparatu oraz wykonywanie zdjęć sferycznych 360 ​​stopni okazały się bardzo przydatne podczas przechwytywania dużej ilości informacji wizualnych w przestrzeni kosmicznej.

Zdjęcia i filmy będą dostępne za pośrednictwem JAXA Digital Archives (JDA). Również w THETA LAB firmy Ricoh, zdjęcia i filmy można przeglądać jako obrazy 360 stopni za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Można także doświadczyć przebywania w kosmosie za pomocą okularów do VRu.

Ricoh będzie nadal rozszerzać zakres wykorzystania swoich kamer 360 stopni. Producent stawia sobie za cel rozwój nauki i społeczeństwa poprzez badania i rozwój technologii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)