Ricoh WG-5 GPS – pancerny kompakt, którym zrobisz zdjęcia 14 metrów pod wodą

Ricoh WG‑5 GPS – pancerny kompakt, którym zrobisz zdjęcia 14 metrów pod wodą

Ricoh WG-5 GPS – pancerny kompakt, którym zrobisz zdjęcia 14 metrów pod wodą
Krzysztof Basel
09.02.2015 22:00, aktualizacja: 26.07.2022 19:41

Ricoh WG-5 GPS nie tylko kosmicznie wygląda, ale też nadaje się do robienia zdjęć na głębokości do 14 metrów, jest odporny na wstrząsy i upadki z wysokości do 2,2 metra i odporny na niskie temperatury do -10°C.

Aparat Ricoh WG-5 GPS ma obiektyw z czterokrotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik ok. 25 mm do 100 mm w formacie 35 mm) ze światłem f/2.0-4.9. Sercem aparatu jest podświetlana od tyłu matryca CMOS ½.3” o rozdzielczości 16 megapikseli. Aparat waży 236 g, a bateria ma wystarczyć na wykonanie ok. 240 zdjęć.

„Aparat WG-5 GPS jest zaprogramowany tak, aby dobrze oddawać soczyste odcienie czerwieni, często tracone przy fotografii podwodnej; optymalizuje on kolor i kontrast na zdjęciach zarejestrowanych pod wodą w trybie Syrenka i Syrenka Film przy użyciu danych konkretnego obrazu. Jest on również nastawiony na efektywną kompensację utraty kontrastu spowodowaną rozproszeniu światła w wodzie. Program regulacji przesłony i szybkości migawki został poprawiony aby zminimalizować wstrząsy aparatu pod wodą. W trybie Syrenki dodano nową opcję do innych trybów lampy błyskowej (Flesz wyłączony + Flesz włączony) aby można było zarejestrować dwa obrazy tej samej sceny, jeden po drugim - z lampą włączoną i bez niej –za jednym przyciśnięciem migawki".

Ricoh WG-5 GPS ma podwójną ochronę przeciwwstrząsową, która łączy system stabilizacji SR, przesuwający matrycę, i cyfrowy tryb SR, który kompensuje negatywny wpływ drgań aparatu i drgań fotografowanego obiektu np. gdy robi się zdjęcia przy złym oświetleniu lub gdy fotografuje się sceny zachodu słońca.

Obraz

Aparat wyposażono też w sześć diod Makro, które rozmieszczono wokół obudowy obiektywu. Producent zapewnia, że dzięki tym diodom podgląd na wyświetlaczu jest zawsze wyraźny, nawet przy powiększonych obrazach mikroskopowych obiektów niewidocznych gołym okiem.

Obraz

Ricoh WG-5 GPS nagrywa filmy Full HD w formacie H.264 (1920 x 1080 pikseli, w proporcjach 16:9) z szybkością 30 kl./s. Oprócz tego aparat ma zestaw narzędzi, takich jak funkcja rejestracji z dużą szybkością(do odtwarzania w zwolnionym tempie) i funkcja szybkiego przesunięcia w przód. Dostępne jest też wyjście mikro-HDMI (typ D).

Obraz

Zdjęcia i filmy można oglądać na 3-calowym wyświetlaczu LCD 16:9 o rozdzielczości 460 tys. punktów o kątach widzenia ok. 170 stopni w poziomie i w pionie. Powłoki AR (antyrefleksyjne) wyświetlacza mają minimalizować odblaski.

Jak nazwa aparatu wskazuje, został on także wyposażony w funkcję GPS, ale również barometr, wysokościomierz, głębokościomierz i kompas cyfrowy, które ułatwiają robienie zdjęć w terenie.

Obraz

Z ciekawostek warto wymienić funkcję rozpoznawania twarzy, ale także tryb Zwierzątko domowe, który wykrywa, jak czytamy w informacji prasowej, do jednej mordki (automatycznie). Ciekawie wygląda również malutki, czarno-biały ekran LCD umiejscowiony z przody, obok obiektywu, który wyświetla godzinę czy inne dane.

Niestety nie znamy ceny, ani daty wprowadzenia aparatu

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)