Ricoh WG‑6 to dopakowany odporny kompakt z wbudowaną lampą na obiektywie

Ricoh WG-6 to dopakowany odporny kompakt z wbudowaną lampą na obiektywie
Marcin Watemborski

22.02.2019 09:07, aktual.: 22.02.2019 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ricoh WG-6 to mocarz w małym korpusie. Ten wodoodporny aparat komapktowy mieści w sobie 20-megapikselową matrycę oraz obiektyw o ogniskowej 28-140 mm (ekw. dla pełnej klatki). Jeśli tego było mało – model G900SE jest jeszcze mocniejszy.

Ricoh WG-6

Firma Ricoh słynie ze swojej linii odpornych kompaktów, które sprawdzają się w trudnych warunkach. Ich najnowsze dziecko – model WG-6 – może być wspaniałym towarzyszem podróży.

Obraz

W środku aparatu znajdziemy 20-megapikselową, podświetlaną od tyłu matrycę jeden na dwie trzecie cala. Obiektyw 28-140 mm f/3.5-5.5 (ekw. dla małego obrazka) został wyposażony w lampę makro na przodzie.

Nowy aparat jest wodoodporny na głębokość do 20 metrów, wytrzyma upadek z wysokości 2,1 metra oraz poradzi sobie z pracą w temperaturze -10 stopni Celsjusza. Oczywiście nie zabrakło modułu GPS i elektronicznego kompasu. Na tyle znalazł się 3-calowy klasyczny ekran. Na przodzie natomiast są odbiorniki zdalnego wyzwalania. Ricoh WG-6 jest również wyposażony w złącze USB-C.

Aparat kręci filmy w jakości 4K/30p, ale niestety nie jest wyposażony w stabilizację optyczną, jak również zabrakło opcji bezprzewodowego łączenia z urządzeniami mobilnymi. Jest to możliwe przy użyciu kart FlashAir SD.

Sugerowana cena detaliczna to 1749 złotych.

Ricoh G900SE

W przypadku Ricoha G900SE mamy do czynienia z bardziej ”przypakowaną” wersją modelu Ricoh WG-6. Oprócz odporności na wodę, kurz i upadki, aparat jest odporny na zgniatanie z mocą 100 kg. Ponadto jest uodporniony na działanie środków chemicznych, lecz nie wiemy jakich.

Obraz

Oprócz podstawowych funkcji, został on wyposażony w notatki głosowe, ochronę dostępu hasłem oraz skaner kodów kreskowych. Aparat ma 6,5 GB wewnętrznej pamięci.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)