Ricoh WG‑60 - kompakt stworzony do trudnych warunków

Ricoh WG-60 - kompakt stworzony do trudnych warunków
Monika Homan

25.10.2018 08:26, aktual.: 26.07.2022 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Ricoh zaprezentowała dziś nowy model ze swojej rodziny wytrzymałych kompaktów - Ricoh WG-60. Aparat potrafi wiele znieść i wyposażony jest w liczne tryby fotografowania, które umożliwią robienie zdjęć w każdych warunkach. Trudno jednak doszukać się różnic pomiędzy poprzednim modelem.

Firma Ricoh zapowiedziała dziś premierę nowego "pancernego" aparatu kompaktowego z serii WG - Ricoh WG-60.

Podobnie jak w jego poprzedniku - WG-50 znajdziemy w nim 16-megapikselową matrycę z tylnym podświetleniem oraz obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 28-140 mm.

Jak na wytrzymały kompakt przystało, Ricoh WG-60 jest odporny na kurz, wodę i upadek i mróz. Może pracować pod wodą przez 2 godziny na głębokości do 14 metrów, wytrzyma upadek z 1,6 metra, mrozy do -10 stopni Celsjusza oraz nacisk o sile do 100 kg.

Obraz

Aparat jest wyposażony w trzystopniową redukcję drgań: mechanizm Pixel Track SR, który redukuje drgania w przypadku zdjęć, tryb Digital SR wspomagający aparat w trudnych warunkach oświetleniowych oraz Movie SR, który pomaga nagrać nierozmazane, ostre filmy. Za jego pomocą nagracie też filmy w rozdzielczości Full HD w 30 kl./s

Ricoh WG-60 pozwala na podniesienie czułości ISO do wartości 6400, a producent obiecuje niski poziom szumów. Dzięki trybowi Handheld Night Snap mamy mieć możliwość robienia dobrej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Obraz

Wśród licznych trybów znajdziecie tryb podwodny, który wzmacnia odcienie czerwieni i kompensuje utratę kontrastu, dzięki czemu pozwala na uzyskanie naturalnej kolorystyki i ostrości dla zdjęć i filmów kręconych pod powierzchnią wody. Użytkownik może też skorzystać z funkcji Flash Off + Flash On, która pozwala na wykonanie dwóch zdjęć jednocześnie - z lampą błyskową i bez.

Dzięki funkcji Digitam Microscope oraz sześciu diodom rozmieszczonym wokół obiektywu możliwie jest robienie wyraźnych zdjęć makro. Funkcja Ilumination Enhance wykorzystuje te diody, jako dodatkowe oświetlenie uruchamiając je na najwyższej mocy, dzięki czemu możemy skrócić czas otwarcia migawki. Również tryb autoportretu wspierany jest światłem z diód.

Obraz

Trudno doszukać się większych różnic pomiędzy WG-60 a jego poprzednikiem - WG50. Nowy model jest też podobny z wyglądu, z tą różnicą, że będzie dostępny w wersji czerwonej i czarnej, a nie tak jak starszy model, pomarańczowej i czarnej.

W sklepach ma się pojawić w listopadzie, a cena została ustalona na 249 euro. Nie wiemy jeszcze ile będzie kosztował na polskich półkach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)