Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę

Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę14.08.2019 11:56
Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę
Justyna Kocur-Czarny

Steve Giralt połączył swoją pasję do fotografowania z zamiłowaniem do majsterkowania. Specjalista od zdjęć reklamowych skonstruował maszynę, która pozwala na uchwycenie obiektów w ruchu 360 stopni.

Steve Giralt jest fotografem, filmowcem oraz inżynierem. Jego specjalizacja to komercyjne sesje produktowe, często związane z kulinariami. Choć pochodzi z rodziny inżynierów, Steve postanowił studiować fotografię. Z czasem połączył swoje zainteresowania i zaczął konstruować własne wynalazki.

Budowanie specjalnych urządzeń do sesji reklamowych to dla Steve’a Giralta nie pierwszyzna. Jego konikiem są efektowne slow-motion. Tym razem do jego wykonania filmu w zwolnionym tempie potrzebował czegoś, co pozwoli uchwycić pełen obrót produktu i zamrozić ruch.

Jack Daniel's Honey Spin Rig | Behind the Scenes

W tym celu zbudował ogromny rig z szybką kamerą Phantom VEO 4K, który w ciągu minuty wykonuje 150 obrotów wokół blatu z produktem. Zbudowanie tego urządzenia zajęło ponad 50 godzin.

421292027989677896

Praca Giralta to mnóstwo prób, aby wszystkie elementy idealnie zsynchronizować. Fotograf często uwiecznia obiekty w ruchu podczas spadania lub lotu. Oglądając jego portfolio nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak wiele czasu i testów musi się odbyć, żeby osiągnąć podobny efekt. Dopiero obejrzenie nagrań zza kulis powstawania sesji zdjęciowych daje nam wyobrażenie o kunszcie artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)