Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę

Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę

Uchwyt do aparatu, który obraca się 150 razy na minutę
Justyna Kocur-Czarny
14.08.2019 11:56, aktualizacja: 26.07.2022 15:41

Steve Giralt połączył swoją pasję do fotografowania z zamiłowaniem do majsterkowania. Specjalista od zdjęć reklamowych skonstruował maszynę, która pozwala na uchwycenie obiektów w ruchu 360 stopni.

Steve Giralt jest fotografem, filmowcem oraz inżynierem. Jego specjalizacja to komercyjne sesje produktowe, często związane z kulinariami. Choć pochodzi z rodziny inżynierów, Steve postanowił studiować fotografię. Z czasem połączył swoje zainteresowania i zaczął konstruować własne wynalazki.

Budowanie specjalnych urządzeń do sesji reklamowych to dla Steve’a Giralta nie pierwszyzna. Jego konikiem są efektowne slow-motion. Tym razem do jego wykonania filmu w zwolnionym tempie potrzebował czegoś, co pozwoli uchwycić pełen obrót produktu i zamrozić ruch.

Jack Daniel's Honey Spin Rig | Behind the Scenes

W tym celu zbudował ogromny rig z szybką kamerą Phantom VEO 4K, który w ciągu minuty wykonuje 150 obrotów wokół blatu z produktem. Zbudowanie tego urządzenia zajęło ponad 50 godzin.

Obraz

Praca Giralta to mnóstwo prób, aby wszystkie elementy idealnie zsynchronizować. Fotograf często uwiecznia obiekty w ruchu podczas spadania lub lotu. Oglądając jego portfolio nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak wiele czasu i testów musi się odbyć, żeby osiągnąć podobny efekt. Dopiero obejrzenie nagrań zza kulis powstawania sesji zdjęciowych daje nam wyobrażenie o kunszcie artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)