RNI Colibri na iOSa, nada waszym zdjęciom estetyki slajdów

RNI Colibri na iOSa, nada waszym zdjęciom estetyki slajdów

RNI Colibri na iOSa, nada waszym zdjęciom estetyki slajdów
Źródło zdjęć: © © [RNI Colibri](http://reallyniceimages.com/products/rnicolibri.html)
Mikołaj Rożek
29.11.2016 13:53, aktualizacja: 26.07.2022 18:44

Bardzo często zasada działania mobilnych aplikacji do przerabiania zdjęć na estetykę retro sprowadza się tylko do nałożenia filtra. Zdarzają się jednak programy, których funkcjonalność idzie o krok dalej. Dobrym przykładem jest RNI Colibri.

Colibri to już trzecia aplikacja londyńskiej firmy RNI czyli Realy Nice Images. Wcześniejsze programy to RNI Films i RNI Flashback. W obu przerabiamy zdjęcia tak, aby wyglądały jak zrobione na tradycyjnych negatywach. Teraz dostajemy kolejny osobny program, zamiast aktualizacji, który ma łączyć największe zalety dwóch poprzednich programów firmy RNI.

Obraz
© © [RNI Colibri](http://reallyniceimages.com/products/rnicolibri.html)

Cel, jaki przyświecał programistom, to stworzenie narzędzia, którego obsługa ma być szybka przy mniejszej ingerencji suwaczkami. Hasło promocyjne brzmi: "więcej koloru, mniej edytowania". Colibri wydobywa kolory i przejścia tonalne, aby zbliżyć końcowy efekt do wyglądu slajdów, czyli popularnego pod koniec XX wieku procesu pozytywowego.

Obraz
© © [RNI Colibri](http://reallyniceimages.com/products/rnicolibri.html)

Jak wspominałem, aplikacja nie działa tylko na zasadzie nałożenia filtru. Producenci zadbali o bardziej szczegółowe i dopasowane wydobycie barw. W pewnym sensie zawęzili sposób działania Colibri w stosunku do Flashback. Aplikacja została "nauczona" estetyki, dzięki skanom slajdów wysokiej. Patrząc na przerobione przez Colibri zdjęcia, trzeba przyznać, że efekty idą w bardzo dobrą stronę i rzeczywiście przypominają kolory ze slajdów.

Obraz
© © [RNI Colibri](http://reallyniceimages.com/products/rnicolibri.html)

RNI Colibri dostępne jest do kupienia na Apple App Store za 1 dolara, w wersji zarówno na iPhone'a jak i iPada. Za Flashback zapłacimy 4 dolary, a RNI Films zostało udostępnione bezpłatnie. Za tak niewielką kwotę, myślę, że Colibri jest warte wypróbowania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)