Robot zastąpi fotografów i zrobi sesję taniej

Robot zastąpi fotografów i zrobi sesję taniej

Robot zastąpi fotografów i zrobi sesję taniej
Źródło zdjęć: © © Square Photo Studio
Justyna Kocur-Czarny
24.07.2019 11:42, aktualizacja: 26.07.2022 15:43

Square Photo Studio oferuje 3 zdjęcia produktowe za 10 dolarów. Tak niska cena wynika z faktu, że zdjęcia wykona robot. Automatyzacja pracy może nieść zagrożenie dla zawodowych fotografów.

Square Inc. to firma z San Francisco zajmująca się płatnościami mobilnymi. Z jej usług korzysta wiele małych przedsiębiorstw, stąd zrodził się pomysł na poszerzenie oferty. Każdy, kto chce mieć profesjonalne zdjęcie swojego produktu może go wysłać pocztą. Po 14 dniach towar wróci do niego razem ze zdjęciami.

Square Photo Studio to niskobudżetowe rozwiązanie

3 zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i z różnych kątów kosztują jedynie 9,95 dolara (ok. 40 złotych). Jeśli chcemy, możemy dopłacić i otrzymać dodatkowo zdjęcie 360. Rozszerzona usługa kosztuje 29,95 dolarów (ok.115 złotych). Jeśli zdecydujemy się wysłać 30 lub więcej produktów, jest możliwość wynegocjowania jeszcze korzystniejszej stawki.

Jakie ograniczenia ma Square Photo Studio?

Aby skorzystać z usługi nie trzeba być klientem Square. Usługa jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Aktualnie nie ma możliwości realizacji zleceń zagranicznych. Mieszkańcy Nowego Jorku mają możliwość własnoręcznego dostarczenia i odebrania przesyłki.

Maksymalny rozmiar produktu to 213 centymetrów w łącznej długości i obwodzie, a dopuszczalna waga to 9 kg. Nie ma możliwości przyspieszenia usługi, nawet za dodatkową opłatą. Przynajmniej na razie.

Obraz

Nowa era fotografii produktowej

Fotografowie patrzą na najnowszą usługę z lekkim przerażeniem. Jesteśmy już przyzwyczajeni do automatyzacji i zastępowania pewnych zawodów, np. redukcji ekspedientów przez wprowadzenie kas samoobsługowych, ale fotografia wydawała się bezpieczną pod tym względem branżą. Niska cena usługi może skusić tych, których nie stać było na wynajęcie profesjonalnego fotografa lub aranżację własnego studia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)