Rockie Nolan vs. Reserved - wieści z placu boju

Rockie Nolan vs. Reserved - wieści z placu boju16.06.2010 19:28
Ola Błażowska

Wygląda na to że w ciągu ostatniej doby, w związku z aferą o bezprawne wykorzystanie zdjęcia Rockie Nolan na ubraniach marki Reserved, w polskim internecie wybuchła mała bomba. Poruszone są zarówno środowiska fotograficzne, jak i modowe, oraz zwykli klienci sklepu. Przyglądamy się temu bezprecedensowemu wydarzeniu, które ma szanse zmienić podejście wielu ludzi do kwestii praw autorskich. Oto najnowsze wieści z placu boju, zarówno po stronie Polskiej, jak i Amerykańskiej.

Dla firmy odzieżowej budującej swój wizerunek przez kilkanaście lat, surowsze od konsekwencji finansowych, są chyba reakcje fanów marki, którzy nie szczędzą jej gorzkich słów na fanpage'u facebookowym. Podejrzewam, że dział PR'owy LPP wyznacza dyżury osób odpisujących na bieżąco zawiedzionym klientom, którzy dają upust swojemu rozgoryczeniu. Sztandarowym hasłem skandalu stało się "150$", będące prawdopodobnie jedynym szczegółem afery, który jej publiczności zapadnie w pamięć. Bardzo szybko doszło też do przekłamania pewnych faktów. Firma LPP nie zaproponowała Amerykance 150$ rekompensaty - była to kwota za ewentualne wykorzystanie przyszłych zdjęć artystki.

Na szczęście w tym ponurym klimacie rozżalenia i oskarżeń, pojawiają się już konstruktywne pomysły na to, jak pozytywnie wykorzystać całe zamieszanie. Na forum padły już propozycje, by kwotę ze sprzedaży koszulek przeznaczyć na cel charytatywny, bądź wesprzeć nią walkę o przestrzeganie praw autorskich. Mamy nadzieję, że wpadka firmy zakończy się jednak pozytywnym akcentem.

Na razie jednak "trwają negocjacje". Jeszcze wczoraj Rockie informowała nas, że poza sławną już propozycją 150$ za kolejne zdjęcie, nie dostała nic nowego. Jak jednak dzisiaj pisze na swoim Twitterze, wymienia wciąż maile z polską firmą i liczy na rychłe zakończenie sprawy. Tymczasem spotkała się z mnóstwem pozytywnych reakcji ludzi z Polski oferujących pomoc i wspierających ją w walce o swoje prawa, jak również z tymi negatywnymi, zarzucającymi jej chciwość. Prawdopodobnie nie dowiemy się tak szybko, na jakiej kwocie zakończą się negocjacje z Rockie, gdyż firma wyraziła niezadowolenie z faktu opublikowania przez nią poprzedniej oferty.

W tym całym galimatiasie fascynujące jest jednak, jak żywo reaguje internetowa społeczność. Wczoraj wieczorem afera doczekała się już nawet swojego Demotywatora :)

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)