Rode przedstawia nowe zestawy dla wlogerów mobilnych. Są całkiem profesjonalne!

Rode przedstawia nowe zestawy dla wlogerów mobilnych. Są całkiem profesjonalne!

Rode przedstawia nowe zestawy dla wlogerów mobilnych. Są całkiem profesjonalne!
Marcin Watemborski
26.11.2020 11:20, aktualizacja: 26.11.2020 12:20

Nowa propozycja firmy Rode dla wlogerów korzystających ze smartfonów pokazuje, że fotografia mobilna oraz nagrywanie są traktowane coraz poważniej. 3 nowe zestawy są przeznaczone odpowiednio dla iPhonów, smartfonów z Androidem oraz użytkowników obu typów urządzeń.

Każdy z 3 nowych zestawów dla wlogerów mobilnych zawiera mały statyw, który może służyć jako selfie stick, uchwyt do smartfona, mikrofon, osłonę wiatrową (dead cat), światło LED, kolorowe filtry żelowe oraz niezbędne kable.

W przypadku zamówienia zestawu uniwersalnego, otrzymacie adaptery z mini jacka na Lightning oraz USB-C. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla tych, którzy naprzemiennie korzystają z iPhonów i smartfonów na bazie systemów Android.

Introducing the RØDE Vlogger Kits

Konkretnymi urządzeniami w zestawach są: Rode Tripod 2, SmartGrip, osłona wiatrowa WS9, światło MicroLEDi łącznie 8 kolorowych filtrów żelowych. Różnica polega jednak na mikrofonach. W zestawie do iPhonów pojawił się model Rode VideoMic ME-L (złącze Lightning), natomiast w wersji androidowej jest to Rode VideoMic ME-C (z zakończeniem USB-C). Oprócz innej wtyczki, ich charakterystyka jest taka sama.

Zestaw uniwersalny jest wyposażony w inny mikrofon – Rode SC7, który zakończony jest mini jackiem. Oczywiście trzeba do niego podłączyć odpowiednią dla urządzenia przejściówkę. Plus tego rozwiązania jest taki, że mikrofon można bez problemu wykorzystać do nagrywania jakimkolwiek innym urządzeniem wyposażonym w złącze mini jack. W zestawie został dołączony również podwójny adapter zimnej stopki do mocowania akcesoriów.

Features and Specifications of the RØDE Vlogger Kits

Każdy z zestawów akcesoriów Rode dla wlogerów mobilnych firmy kosztuje 149 dolarów (ok 560 zł). Jakby nie patrzeć – ten uniwersalny wydaje się najbardziej sensowną opcją.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)