Rok z jedną modelką - prezentujemy Wam projekt Łukasza Kapy i Magdaleny Gradowskiej

Rok z jedną modelką - prezentujemy Wam projekt Łukasza Kapy i Magdaleny Gradowskiej

Fotograf oraz modelka po zrealizowaniu kilku wspólnych sesji zdjęciowych stwierdzili, że warto rozszerzyć działalność - zdecydowali się oboje współpracować ze sobą przez okrągły rok. Realizacja projektu jest w toku - artyści planują zakończenie w marcu 2016 roku.
Fotograf oraz modelka po zrealizowaniu kilku wspólnych sesji zdjęciowych stwierdzili, że warto rozszerzyć działalność - zdecydowali się oboje współpracować ze sobą przez okrągły rok. Realizacja projektu jest w toku - artyści planują zakończenie w marcu 2016 roku.
Źródło zdjęć: © © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Marcin Watemborski
16.11.2015 10:43, aktualizacja: 16.11.2015 11:43

Czy rok spędzony na fotografowaniu jeden osoby może być inspirujący? Czy jest to coś trudnego? Prezentujemy Wam fragment projektu Łukasza Kapy oraz Magdaleny Gradowskiej, w którym współpracują ze sobą przez rok realizując różne pomysły.

Łukasz w swojej twórczości koncentruje się na tworzeniu sennych obrazów oraz delikatnych portretów. Jego zdjęcia pozostawiają odbiorcy wolność interpretacji, dzięki otwartej formie, o którą walczy artysta. Przez zdjęcia próbuje pokazać siebie, swój spokój.

W fotografii Kapa szuka nowych form wyrazu – techniki fotograficzne dobiera zależnie od realizowanej koncepcji. Podczas  tworzenia tego projektu jego głównym narzędziem pracy jest iPhone 6, ze względu na niewielki rozmiar oraz szybkość pracy.
W fotografii Kapa szuka nowych form wyrazu – techniki fotograficzne dobiera zależnie od realizowanej koncepcji. Podczas tworzenia tego projektu jego głównym narzędziem pracy jest iPhone 6, ze względu na niewielki rozmiar oraz szybkość pracy.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Magda, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, stylistka oraz planerka sesji jest przeciwieństwem spokoju, który tkwi w Łukaszu. Inspiracje czerpie z obserwacji natury, sentymentalnych wędrówek w przeszłość oraz poezji. Punktem zapalnym jej działań mogą być najdrobniejsze elementy, które wzbudzą jej zainteresowanie, nawet tak błahe jak gałązka, czy kawałek stłuczonego lustra.
Magda, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, stylistka oraz planerka sesji jest przeciwieństwem spokoju, który tkwi w Łukaszu. Inspiracje czerpie z obserwacji natury, sentymentalnych wędrówek w przeszłość oraz poezji. Punktem zapalnym jej działań mogą być najdrobniejsze elementy, które wzbudzą jej zainteresowanie, nawet tak błahe jak gałązka, czy kawałek stłuczonego lustra.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Artystyczną parę łączy coś niecodziennego - estetyka – delikatność, przygaszone kolory, siła emocji tkwiąca w mimice.
Artystyczną parę łączy coś niecodziennego - estetyka – delikatność, przygaszone kolory, siła emocji tkwiąca w mimice.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Elementem spajającym wszystkie sesje jest roczna opowieść o jednej osobie, która – jak w teatrze – zmienia swoją naturę wpasowując się w niepowtarzalne, coraz dziwniejsze scenerie. Stylizacje oraz charakter każdorazowej sytuacji zdjęciowej jest zależny od aktualnego nastroju panującego między artystami.
Elementem spajającym wszystkie sesje jest roczna opowieść o jednej osobie, która – jak w teatrze – zmienia swoją naturę wpasowując się w niepowtarzalne, coraz dziwniejsze scenerie. Stylizacje oraz charakter każdorazowej sytuacji zdjęciowej jest zależny od aktualnego nastroju panującego między artystami.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Sesje przeważnie nie trwają długo – jest to czasem 10-15 minut, w ciągu których para stara uchwycić się esencję wspólnej wizji. Projekt nie ma sztywnych ram dotyczących formy – oboje starają się pokazać to, co aktualnie czują, często spontanicznie.
Sesje przeważnie nie trwają długo – jest to czasem 10-15 minut, w ciągu których para stara uchwycić się esencję wspólnej wizji. Projekt nie ma sztywnych ram dotyczących formy – oboje starają się pokazać to, co aktualnie czują, często spontanicznie.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)
Zwieńczeniem projektu ma być wystawa oraz wydanie małego albumu będącego pamiątką tej fotograficznej wędrówki.
Zwieńczeniem projektu ma być wystawa oraz wydanie małego albumu będącego pamiątką tej fotograficznej wędrówki.© © Łukasz Kapa i Magdalena Gradowska / [Lu_Ka](https://www.facebook.com/lukaprojects/) / [_nevermind](https://www.behance.net/_nevermind/)

Fotografie wykorzystane za zgodą autorów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)