Rolleiflex powraca, jako aparat do fotografii natychmiastowej

Rolleiflex powraca, jako aparat do fotografii natychmiastowej
Monika Homan

27.04.2018 07:50, aktual.: 27.04.2018 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Legendarny lustrzanka dwuobiektywowa od firmy Rollei powraca na rynek w nowej, odświeżonej wersji. Idąc z duchem czasu, ale wsłuchując się w potrzeby miłośników Rolleiflexa, producent wypuszcza na rynek dwuobiektywowy aparat natychmiastowy.

Rollei to dobrze znana niemiecka marka z ponad 100-letnią tradycją. Zasłynęła na świecie ze swoich dwuobiektywowych, średnioformatowych aparatów Rolleiflex. Pierwszy Rolleiflex powstał w 1927 i był wciąż ulepszany i produkowany do 1960 roku.

Później te dwuobiektywowe aparaty można było kupić tylko na rynku wtórnym. Teraz Rolleiflex powraca w nowej, uwspółcześnionej wersji, jako aparat natychmiastowy.

Obraz
Jesteśmy pewni, że ten nowy aparat przywoła wspomnienia z dawnych czasów, gdy w rękach ludzi, którzy dorastali z jednym w latach 60-tych. Ale chcemy również przedstawić się nowej generacji fotografów analogowych, aby pomóc im uwolnić niewykorzystany potencjał twórczy.
Obraz

Przystosowany do użycia filmów Fujifilm Instax Mini wyposażony będzie w lampę błyskową z automatyczną kontrolą emisji światła oraz kominkowy wizjer Fresnela. Optyka, jaką zastosowano, to 3-elementowy obiektyw o ogniskowej 61 mm ze sferycznymi soczewkami. Szeroki zakres przysłony: f/5,6 - f/22 ostrzenie od 48 cm do nieskończoności wprowadzają fotografię natychmiastową na wyższy poziom. Tryb długiej oraz wielokrotnej ekspozycji pozwoli bardziej kreatywnie podejść do tego typu fotografii.

Obraz

Rollei wyszło z naprawdę fajną inicjatywą, szkoda , że możliwe jest zastosowanie tylko filmów Fujifilm Instax Mini, które w mojej ocenie są nieco za małe i nijak mają się do formatu 6x6, stosowanego w dawnych Rolleiflexach.

Obraz

Rolleiflex Instant Camera finansowany jest za pomocą kampanii na Kickstarterze. Już dziś można zakupić swój aparat za blisko 400 dolarów. Produkcja rusza w maju, a pierwsze dostawy planowane są na październik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także