Romantyczne spotkanie pingwinów. Podziwiały nocne niebo tuląc się do siebie

Romantyczne spotkanie pingwinów. Podziwiały nocne niebo tuląc się do siebie
Źródło zdjęć: © © Tobias Baumgaertner / [Instagram](https://www.instagram.com/tobiasvisuals/)
Marcin Watemborski

22.04.2020 11:02, aktual.: 26.07.2022 14:55

Takie zdjęcia nie zdarzają się często. 2 pingwiny, stojące przy sobie łapa w łapę i podziwiające spokojne niebo nad Melbourne. Ten widok jest po prostu przeuroczy, a historia za nim stojąca łapie za serce.

Autorem zdjęć dwóch pingwinów na molo w Melbourne jest Tobias Baumgaertner. Ptaki należą do gatunku pingwina małego i jak wszystkie są nielotami. Za to potrafią okazywać uczucia, co jest bardzo ciekawe.

Fotograf opowiada interesującą historię stojącą za romantycznym spotkaniem dwóch pingwinów, które uwielbiają patrzeć się w niebo. Wolontariusz doglądający tych zwierząt wspomniał mu, że jaśniejszy z pingwinów to starsza samica, która straciła swojego partnera i spędza teraz dużo czasu z młodszym samcem, który prawdopodobnie dzieli ten sam los.

Podobno ta sytuacja występuje częściej w przypadku dokładnie tej samej pary pingwinów. Tobias wspomina, że spotykają się one niemal co wieczór i przez kilka godzin potrafią stać w jednym miejscu tuląc się do siebie, co jest naprawdę urocze. Nie zważają przy tym na resztę kolonii, która jest trochę dalej.

Baumgaertner zauważył, że faktycznie, gdy te dwa pingwiny siedzą spokojnie, reszta pływa, biega i śpi razem. Te są inne i łączy je zdecydowanie silna więź. Często można zobaczyć jak samiec obejmuje samicę skrzydłem, a ta wtula w niego dziób.

Fotograf do realizacji zdjęć wykorzystał Nikona Z6 z obiektywem Nikkor Z 50 mm f/1.4. Nie używał przy tym lampy błyskowej, by nie spłoszyć nierozłącznych pingwinów.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)