Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem

Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem27.09.2020 11:30
Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem
Źródło zdjęć: © © Dmitri Markow / [Instagram](https://www.instagram.com/dcim.ru/)

Dmitri Markow to rosyjski dziennikarz i fotograf. Na swoim Instagramie publikuje wiele zdjęć, które pokazują życie codzienne w Rosji. Jaki obraz z tego się wyłania? Zobaczcie sami.

Na Instagramie Dmitriego Markowa zobaczycie zdjęcia wykonane wyłącznie iPhonem. Fotografia mobilna jest dla niego najwygodniejszym sposobem na prowadzenie mediów społecznościowych. W swojej twórczości dziennikarz koncentruje się na dokumentowaniu rosyjskiej codzienności – jaka by nie była.

Zdjęcia Markowa są piekielnie szczere, intymne. Zobaczymy tu pracowników, zwykłych ludzi, piękne i brzydkie miejsca. Celem fotografa jest ukazanie prawdy o miejscach, w których bywa. Robi to przez pryzmat wybranej estetyki, pokazując to, co dla wielu ludzie jest po prostu brzydkie.

Dmitri urodził się w miejscowości Puszkin, a obecnie mieszka w Pskowie. Jako pracownik socjalny widział już naprawdę wiele – od schorowanych starszych ludzi do młodzieży z problemami, której stara się pomóc. Od 7 lat jest wolontariuszem w domu dziecka, gdzie zaczął swoją fotograficzną przygodę, ukazując biedę i nieszczęście. Gdy skradziono mu aparat, postanowił przerzucić się na iPhone'a, którego zawsze ma w kieszeni.

Dokumentalista ma bardzo charakterystyczne podejście – nie liczy się dla niego jakość zdjęć, a treść. Sam mówi, że gdyby miał czas i możliwości wszystko rysowałby ręcznie. Więcej jego zdjęć ulicznych znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)