Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem

Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem

Rosja jaka jest, każdy widzi. Dmitri Markow dokumentuje ją iPhonem
Źródło zdjęć: © © Dmitri Markow / [Instagram](https://www.instagram.com/dcim.ru/)
Marcin Watemborski
27.09.2020 11:30, aktualizacja: 29.09.2020 10:31

Dmitri Markow to rosyjski dziennikarz i fotograf. Na swoim Instagramie publikuje wiele zdjęć, które pokazują życie codzienne w Rosji. Jaki obraz z tego się wyłania? Zobaczcie sami.

Na Instagramie Dmitriego Markowa zobaczycie zdjęcia wykonane wyłącznie iPhonem. Fotografia mobilna jest dla niego najwygodniejszym sposobem na prowadzenie mediów społecznościowych. W swojej twórczości dziennikarz koncentruje się na dokumentowaniu rosyjskiej codzienności – jaka by nie była.

Zdjęcia Markowa są piekielnie szczere, intymne. Zobaczymy tu pracowników, zwykłych ludzi, piękne i brzydkie miejsca. Celem fotografa jest ukazanie prawdy o miejscach, w których bywa. Robi to przez pryzmat wybranej estetyki, pokazując to, co dla wielu ludzie jest po prostu brzydkie.

Dmitri urodził się w miejscowości Puszkin, a obecnie mieszka w Pskowie. Jako pracownik socjalny widział już naprawdę wiele – od schorowanych starszych ludzi do młodzieży z problemami, której stara się pomóc. Od 7 lat jest wolontariuszem w domu dziecka, gdzie zaczął swoją fotograficzną przygodę, ukazując biedę i nieszczęście. Gdy skradziono mu aparat, postanowił przerzucić się na iPhone'a, którego zawsze ma w kieszeni.

Dokumentalista ma bardzo charakterystyczne podejście – nie liczy się dla niego jakość zdjęć, a treść. Sam mówi, że gdyby miał czas i możliwości wszystko rysowałby ręcznie. Więcej jego zdjęć ulicznych znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)