Rosyjska artystka ożywia historyczne fotografie nadając im koloru

Rosyjska artystka ożywia historyczne fotografie nadając im koloru

Rosyjska artystka ożywia historyczne fotografie nadając im koloru
Marcin Watemborski
16.03.2020 06:56, aktualizacja: 26.07.2022 14:58

Retusz starych zdjęć to jedna sprawa, koloryzowanie ich to kompletnie inna. Olga Szirinina specjalizuje się w tej dziedzinie, a efekty jej pracy wprawiają w niemały zachwyt. Zobaczcie, jak podeszła do tematu gwiazd ze złotej ery Hollywood.

Olga Szirinina (Klimbim) zajmuje się koloryzacją starych zdjęć i daje nam pogląd na to, jak mogło wyglądać życie kilkadziesiąt lat temu – jakie ubrania były modne i jakie kolory królowały pośród poszczególnych ich krojów. Mimo tego, ze głównym zajęciem Olgi jest praca nad zdjęciami z Rosji (cała dynastia Romanowów oraz okres II wojny światowej), to znajduje czas na coś innego.

W tym artykule podzielimy się z wami zdjęciami ze złotej ery Hollywood. Zobaczcie, jak wyglądali aktorzy i ich ubrania. Jeśli jesteście miłośnikami starego kina, znajdziecie tu coś dla siebie. W zbiorach Olgi znalazły się portrety Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Jamesa Deana czy Marlona Brando.

Dobór aktorów w projekcie Olgi jest naprawdę zróżnicowany, ale to same znane osobistości. Końcowe wersje zdjęć wyglądają świetnie i tutaj artystce należą się ukłony. Trudno jest tchnąć życie w szare tony i na dodatek zrobić to tak, by wyglądało naturalnie. Jej się to udało. Na dodatek te zdjęcia mają w sobie coś malarskiego. Nie wiem, czy to światło, czy magia starych aparatów – po prostu wyglądają cudownie.

Więcej zdjęć Olgi znajdziecie na jej Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)