Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia

Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia

Rosyjska fotografka tworzy bajkowe portrety z pomocą... niedźwiedzia
Źródło zdjęć: © © Olga Barantseva / [Instagram](https://www.instagram.com/olga.barantseva/)
Marcin Watemborski
30.04.2017 20:54, aktualizacja: 02.05.2017 16:12

Nie raz i nie dwa, na pewno widzieliście kompilacje filmików i zdjęć, na których Rosjanie robią różne ekstremalne rzeczy. Ale kto by pomyślał, że w fotografii to też ma swoje zastosowanie. Olga Barantseva wykorzystuje do sesji żywe zwierzęta, w tym niedźwiedzie.

Niedźwiedzie w twórczości Olgi Barantsevej to nie wszystko. Pojawiają się również wilki, strusie, sowy, krokodyle, węże i szopy pracze. Oczywiście nie brakuje tu czynnika ludzkiego. Na zdjęciach rosyjskiej fotografki zwierzęta występują wraz z ludźmi.

Nasz bohater, czyli wspomniany niedźwiedź, ma na imię Stepan i uwielbia pomagać Oldze w tworzeniu jej prac. Myśliwi uratowali go, gdy umierał z głodu, mając zaledwie 3 miesiące. Został wychowany przez nowego właściciela, który przy okazji jest trenerem cyrkowym. Niestety, misiek zbyt mocno się zadomowił u swojego opiekuna i nie został wypuszczony na wolność.

Obecnie Stepan ma 20 lat i niezły dorobek artystyczny na koncie. Grał w 20 rosyjskich filmach oraz brał udział w wielu sesjach fotograficznych. Ciekawe jest to, że to ogromne zwierzę bardzo chętnie pozuje, a jego ulubionymi przysmakami jest mozzarella i ciasteczka. Podobno zwierzak uczestniczył również w ceremonii ślubnej.

Barantseva jest fotografką portretową, która od 2012 roku łączy na swoich zdjęciach swoje dwie miłości – dzikość natury oraz ludzką wrażliwość. Większość sesji realizuje w lesie niedaleko Moskwy. Jak widzicie – charakterystyka jej prac to wyjątkowe bajki i nastrój przywodzący na myśl marzenia senne.

Więcej zdjęć fotografki znajdziecie na jej Instagramie, Facebooku oraz 500px.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)