Rotolight ANOVA PRO – pierwsza na świecie lampa z ciągłym światłem LED oraz błyskiem typu HSS o regulowanej temperaturze barwowej

Rotolight ANOVA PRO
Rotolight ANOVA PRO
Marcin Falana

17.01.2017 13:44, aktual.: 26.07.2022 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oświetlenie LED przeszło w ostatnich latach ogromną ewolucję. Lampy tego typu są już obecne nie tylko przy produkcjach telewizyjnych i filmowych, ale także w studiach fotograficznych. Dobrym przykładem zaawansowanej, studyjnej lampy LED jest najnowsza Rotolight ANOVA PRO.

Firma Rotolight ogłosiła wprowadzenie do oferty profesjonalnych sklepów fotograficznych w Polsce najnowszą lampę ANOVA PRO. Jest to zaawansowana, studyjna lampa LED, łącząca zalety światła błyskowego i ciągłego, nie wspominając o synchronizacji HSS.

W trybie lampy błyskowej, Anova PRO jest w stanie wyemitować 150% maksymalnej mocy światła ciągłego w przedziale 3150K-6300K, bez starty czasu na ponowne załadowanie. To ogromna zaleta w porównaniu ze standardowym światłem błyskowym. Dzięki bezstratnemu, ponownemu ładowaniu, dystans pomiędzy źródłem światła ciągłego, a błyskiem zmniejsza się, umożliwiając wykorzystanie zalet obu rodzajów światła.

Rotolight ANOVA PRO
Rotolight ANOVA PRO

Rotolight ANOVA PRO oferuje także błysk typu High Speed Sync Flash (HSS). Anova PRO to pierwsza na rynku lampa LED o regulowanej temperaturze barwowej błysku i emitująca światło ciągłe. To świetne rozwiązanie dla fotografów, którzy chętnie łączą różne rodzaje światła podczas sesji fotograficznej i filmowania, bez konieczności zakupu dwóch oddzielnych produktów.

Rotolight ANOVA PRO
Rotolight ANOVA PRO

Anova PRO najważniejsze funkcje:

  • [][b]High Speed Sync Flash (HSS)[/b] – dostarcza błysk typu HSS bez straty czasu na ponowne załadowanie – idealny dla tradycyjnej fotografii.[][b]AccuColour – Bi-Colour LED[/b] dostarcza doskonałe odwzorowanie barw ((CRI Ra≧96)(Skintone CRI (R15)=99)) i stanowi źródło intensywnego, miękkiego światła idealnego przy filmowaniu i fotografii.[][b]True Aperture Dimming[/b] – dokładnie przelicza odpowiednią wartość przysłony (F-Stop) dla danego przedmiotu w określonej odległości. Funkcja ta eliminuje potrzebę posiadania światłomierza, pozwala na oszczędność czasu związanego z ręcznym ustawianiem wartości ISO i przysłony.[][b]Ring-Light[/b] – charakterystyczny dla Rotolight okrągły refleks emitujący światło naturalne. [][b]CineSFX[/b] – stanowi potężny zbiór w pełni konfigurowalnych kinowych efektów świetlnych.[][b]FX Slave[/b] uruchamia i przenosi efekt CineSFX na jednostki podrzędne dowolnego rodzaju (aż do 512 szt.), w czasie rzeczywistym bez opóźnienia, aby tworzyć silne efekty świetlne dla projektów na dużą skalę. [b]Designer Fade[/b] pozwala na znane z początku i końca wywiadów płynne rozjaśnienie i ściemnianie sceny.

Anova Pro dostępna jest w wersji Bi-Colour dla maksymalnej uniwersalności urządzenia, oraz w wersji o stałej temperaturze barwowej 5600K – do wyboru, w zależności od preferencji. Lampa Rotolight Anova Pro dostępna jest w cenie brutto 7669 zł u wyspecjalizowanych partnerów handlowych.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)