Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite!

Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite!

Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite!
Jakub Kaźmierczyk
29.07.2014 04:07, aktualizacja: 26.07.2022 19:52

Firma Lastolite jest jednym z najbardziej cenionych producentów modyfikatorów światła. Jednak jej najnowszy produkt daje do myślenia.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem informację o braku konieczności posiadania jasnego obiektywu, aby uzyskać rozmycie tła od razu zaświeciła mi się lampka. Aby osiągnąć taki efekt możemy skorzystać z metody Brenizera, ale Lastolite podeszło do tej kwestii zupełnie z innej strony strony.

Jak wiadomo, aby uzyskać maksymalnie rozmyte tło, musimy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim obiektyw musi mieć odpowiednią jasność i ogniskową, a odległość fotografowanego obiektu o tła musi być względnie duża.

Obraz

Po co kupować jasny obiektyw, skoro możemy kupić tło, na którym tło jest od razu rozmyte? Na ten pomysł wpadła właśnie Lastolite, oferując cztery tła w rozmiarze 120 x 150 cm, na których znajdziemy m.in rozmyte zielone liście, jesienny park, lazurowe morze i światła wielkiego miasta. Tła składają się jak blenda, a każde z nich jest dwustronne. Ile to kosztuje? Skromne 185$ za jedno, dwustronne tło.

Obraz

Szczerze mówiąc nie wpadłbym na to, żeby kupić sobie rozmyte tło za prawie 600 zł, które na każdym zdjęciu będzie wyglądało identycznie. Nie spodziewałem się również, że tak ceniona firma jak Lastolite wypuści na rynek coś takiego, szczególnie że efekty zaprezentowane na stronie moim zdaniem wyglądają bardzo tandetnie. Jeśli rzeczywiście potrzebowałbym osiągnąć podobny efekt w studio, wolałbym zlecić w dowolnej drukarni wydruk mojego własnego, rozmytego tła. Może jednak znajdzie to zastosowanie u fotografów stockowych? A Wy, jakie macie zdanie na ten temat? Więcej przykładów znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)