Ruszyła kolejna edycja BZ WBK Press Foto

Ruszyła kolejna edycja BZ WBK Press Foto

Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto
Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto
Krzysztof Basel
24.04.2009 08:15, aktualizacja: 02.08.2022 10:28

Właśnie ruszyła kolejna edycja Konkursu Fotografii Prasowej BZWBK Press Foto. To jeden z czołowych w naszym kraju konkursów skierowanych głównie do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. W zeszłym roku 320 autorów przesłało ponad 6 500 zdjęć, a wśród nich czołowi polscy fotografowie i fotoreporterzy. Fotografie można przesyłać do 21 maja 2009 roku.

W tym roku w skład jury oceniającego nadesłane fotografie wejdą: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

Jury wyłoni najlepsze Zdjęcie Prasowe Roku, a także nagrodzi laureatów w 6 kategoriach tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcia pojedyncze, jak również fotoreportaże.

Każdy konkurs nie może istnieć bez nagród. W tej edycji nagroda głowna dla autora Zdjęcia Roku wynosi 15 000 złotych. Laureaci pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż wynoszą po 2 000 złotych. Za drugie miejsca - 1 000 złotych i za trzeci - 500 zł. Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" (patron konkursu) dodatkowo przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Fotografie można przesyłać do 21 maja 2009 roku. Pamiętajcie, że zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 roku do 31 marca bieżącego roku. Na wyniki konkursu nie trzeba będzie długo czekać. Rozstrzygnięcie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 22 czerwca w Galerii Zachęta.

Więcej informacji: http://www.bzwbkpressfoto.pl

Źródło: BZWBK Press Foto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)