Ruszyła kolejna edycja BZ WBK Press Foto

Ruszyła kolejna edycja BZ WBK Press Foto24.04.2009 08:15
Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto
Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto
Krzysztof Basel

Właśnie ruszyła kolejna edycja Konkursu Fotografii Prasowej BZWBK Press Foto. To jeden z czołowych w naszym kraju konkursów skierowanych głównie do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. W zeszłym roku 320 autorów przesłało ponad 6 500 zdjęć, a wśród nich czołowi polscy fotografowie i fotoreporterzy. Fotografie można przesyłać do 21 maja 2009 roku.

W tym roku w skład jury oceniającego nadesłane fotografie wejdą: Anna Brzezińska z Polskiej Agencji Prasowej, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Sławomir Kamiński z "Gazety Wyborczej", Waldemar Kompała z "Rzeczpospolitej" oraz Wolfgang Rattay z agencji Reuters.

Jury wyłoni najlepsze Zdjęcie Prasowe Roku, a także nagrodzi laureatów w 6 kategoriach tematycznych: cywilizacja, portret, społeczeństwo, sport, wydarzenia oraz przyroda i środowisko naturalne. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcia pojedyncze, jak również fotoreportaże.

Każdy konkurs nie może istnieć bez nagród. W tej edycji nagroda głowna dla autora Zdjęcia Roku wynosi 15 000 złotych. Laureaci pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż wynoszą po 2 000 złotych. Za drugie miejsca - 1 000 złotych i za trzeci - 500 zł. Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" (patron konkursu) dodatkowo przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Fotografie można przesyłać do 21 maja 2009 roku. Pamiętajcie, że zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2008 roku do 31 marca bieżącego roku. Na wyniki konkursu nie trzeba będzie długo czekać. Rozstrzygnięcie oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 22 czerwca w Galerii Zachęta.

Więcej informacji: http://www.bzwbkpressfoto.pl

Źródło: BZWBK Press Foto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)