Rusza Red Bull Illume, wielki konkurs fotografii sportowej

Rusza Red Bull Illume, wielki konkurs fotografii sportowej

© Chris Burkard
© Chris Burkard
Olga Drenda
30.11.2012 06:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:23

Rozpoczynają się eliminacje do konkursu Red Bull Illume, który udowadnia, że fotografia sportowa może być sztuką. Polskim akcentem jest obecność w jury Pawła Staszaka, redaktora prowadzącego magazynu "FOTO".

1 grudnia rozpoczyna się wielki konkurs fotografii sportowej, Red Bull Illume. Jego idea to przedstawienie i promocja fotografii sportowej jako dziedziny sztuki. Pierwszy etap polega na zgłaszaniu przez fotografów swoich zdjęć na stronę internetową konkursu. Zgłoszenia będą oceniane przez pięćdziesięcioosobowe jury, złożone z uznanych dziennikarzy i fotoedytorów z całego świata.

W komisji zasiądą m.in. Steve Fine z "Sports Illustrated" i Hannah McCaughey z "Outside magazine", a także Jym Wilson, główny fotoedytor w "USA Today", i znany fotoreporter Kim Scott-Clark. Nie zabrakło miejsca dla przedstawiciela polskich mediów: zdjęcia będzie oceniał Paweł Staszak, redaktor prowadzący magazynu "FOTO". Kompletowanie jury nadal trwa, a gdy już się zbierze – komisja oceni nadesłane zdjęcia i wybierze 50 najlepszych w dziesięciu różnych kategoriach. Etap nadsyłania aplikacji trwa do 30 kwietnia.

[solr id="fotoblogia-pl-62138" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1953,lew-porywacz-lustrzanek-aparat-ktory-zlapal-zlodzieja-i-inne-przygody-sprzetu-fotograficznego" _mphoto="ms8h2-62138-238x168-6ceed1d6b773.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2403[/block]

© Christoph Schoeh
© Christoph Schoeh

Jak wyglądała finałowa pięćdziesiątka w edycji konkursu z 2010 roku, można zobaczyć na stronie redbullillume.com.

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)