'Ruszcie tyłek z fotela i pstrykajcie ile wlezie" - Chase Jarvis radzi początkującym

'Ruszcie tyłek z fotela i pstrykajcie ile wlezie" - Chase Jarvis radzi początkującym

'Ruszcie tyłek z fotela i pstrykajcie ile wlezie" - Chase Jarvis radzi początkującym
Krzysztof Basel
11.05.2009 10:00, aktualizacja: 02.08.2022 10:27
  • Aspekt techniczny to tylko mały fragment fotografii. Wyjdźcie na zewnątrz i patrzcie na świat przez swój aparat - zachęca Chase Jarvis, światowej klasy profesjonalny fotograf. W świetnym  wywiadzie dla silberstudios.tv Jarvis opowiada o swojej pracy i podaje wiele bardzo przydatnych porad, jak wznieść swoje zdjęcia na wyższy poziom.
  • Aspekt techniczny to tylko mały fragment fotografii. [...] Wyjdźcie na zewnątrz i patrzcie na świat przez swój aparat - zachęca Chase Jarvis, światowej klasy profesjonalny fotograf. W świetnym  wywiadzie dla silberstudios.tv Jarvis opowiada o swojej pracy i podaje wiele bardzo przydatnych porad, jak wznieść swoje zdjęcia na wyższy poziom.

W krótkim, ale bardzo treściwym wywiadzie Chase Jarvis opowiada o swoim zawodzie. Mówi między innymi o przygotowaniach do sesji w terenie. Tak jak wielu fotografów, Chase najpierw zapoznaje się z miejscem i ludźmi. Później wizualizuje sobie zdjęcia w głowie - tworzy idealne kadry, do których dąży.

*- Luka kreatywności (o ile dobrze tłumaczę - przyp. KB) to obszar pomiędzy tym, jak Twoje zdjęcie wygląda, a jak chcesz aby wyglądało - tłumaczy spokojnie Chase. - Wierzę, że dzięki intensywnym staraniom i ćwiczeniom ta odległość może zostać zmniejszona do minimum. [...] Jako ciężko pracujący profesjonalista staram się zawsze realizować takie zdjęcia, jakie mam w głowie - opowiada z lekkim lansem w głosie fotograf. *

Oto kilka rad, które podaje Jarvis:

    • Patrz na otoczenie, w którym będziesz wykonywać zdjęcia, zanim zaczniesz sesję. Zastanów się jak skadrujesz fotografie.
    • Bądź kreatywny i zastanów się, jak co możesz umieścić w kadrze, albo co zabrać ze zdjęcia, aby uzyskać najlepszy kadr.
    • Postaraj się podejść do tematu niecodziennie. Zastanów się, co zrobić, aby zdjęcie nie było tylko dobre. Ono powinno się odróżniać od innych, być świetne.

Bardzo spodobała mi się też sugestia, która może być szczególnie przydatna dla zupełnie początkujących fotografów.

- Tu nie chodzi tylko o odpowiednie naświetlenie zdjęć, spędzanie godzin przed komputerem i czytanie o nowych modelach aparatów. To są tylko małe elementy całości. Weźcie aparat, wyjdźcie na zewnątrz i cieszcie się fotografowaniem - mówi Chase Jarvis w wywiadzie z Markiem Silverem.

W 100 % zgadzam się z tym doświadczonym fotografem. Fotografia powinna sprawiać radość, zaspokajać naszą kreatywność, ciekawość świata. Dobry sprzęt i wiedza na jego temat to jeden aspekt, a umiejętności i pasja fotografowania to druga, moim zdaniem dużo ważniejsza, część fotografii.Zapraszam do obejrzenia całego wywiadu. Koniecznie odwiedźcie też stronę autorską fotografa - www.chasejarvis.com*

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)