Ruszyła internetowa galeria dla fanów Nikona. Zwykły klon czy ciekawa alterantywa dla fotografów?

Ruszyła internetowa galeria dla fanów Nikona. Zwykły klon czy ciekawa alterantywa dla fotografów?

Fot. mikebaird / Flickr
Fot. mikebaird / Flickr
Kamila Dworniczak
11.11.2010 16:55, aktualizacja: 01.08.2022 15:03

Teraz wszyscy posiadacze Nikonów mogą podzielić się swoimi fotograficznymi osiągnięciami na łamach nowej internetowej galerii. Sprawdźmy, jakie są jej możliwości.

NikonImages.com to bliźniacza siostra dwóch innych stron: ZeissImages.com i LeicaImages.com. Serwis wyposażono w standardowe opcje, m.in. możliwość zamieszczania i komentowania zdjęć, prezentowania fotografii w formie pokazu slajdów czy tworzenia bazy ulubionych twórców.

NiconImages.com
NiconImages.com

Dodano także funkcje rzadziej spotykane. Jedną z nich jest zapamiętywanie ostatnio przeglądanych zdjęć lub podpatrywanie, które z naszych fotografii są aktualnie zapamiętywane przez innych użytkowników. Poza tym możemy otrzymywać powiadomienia w formie e-maila, informujące o nowych zdjęciach na kontach konkretnych osób. Na tym nie kończą się możliwości serwisu.

NiconImages.com to także gratka dla tych, którzy lubią podpatrywać. Strona oferuje możliwość zaawansowanego wyszukiwania zdjęć. Nie tylko według tematów, ale także konkretnych parametrów obiektywu (EXIF) - czasu naświetlania, wartości przysłony. Dzięki temu porównamy efekty pracy i wyrobimy sobie zdanie na temat sprzętu. Nie mówiąc o ocenie umiejętności fotografa.

Niestety, galeria ma koszmarny layout i wygląda jak lekko zmodyfikowana kopia szablonu. Fotografowie zazwyczaj są wyczuleni na piękno, zatem wysmakowany, dopracowany interfejs powinien być jedną z podstawowych kwestii przy tego typu projektach. Twórcy zupełnie się nie postarali, tworząc kolejny klon bez charakteru. Czy naprawdę tak trudno jest stworzyć estetyczną stronę?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)